•  USD / BGN 1.8118
  •  GBP / BGN 2.2736
  •  CHF / BGN 1.9990
  • Времето:  София 12°C

Росица Денчева се класира на четвъртфинал при жените в турнир от веригата на СФ ITF

/КРОСС/ Българката Росица Денчева се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на сингъл на турнир при жените от веригата на Световната федерация ITF, след като елиминира водачката в схемата Михаела Лаки от Гърция с 6:2, 7:6(7) след 114 минути игра на надпреварата на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.

16-годишната Денчева поведе с 4:1 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част тя на два пъти сервираше за мача при 5:4 и при 6:5, но не успя. В тайбрека българската тийнейджърка все пак спечели с 9:7 точки, което й донесе и крайната победа.

За място на поуфиналите тя ще срещне рускинята Милана Жабраилова, която днес отстрани във втория кръг поставената под номер 7 българка Ани Вангелова с 6:4, 6:0, след като взе последните осем гейма в двубоя.