• 25 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6595
  •  GBP / BGN 2.2406
  •  CHF / BGN 2.1060
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Акад. Николай Денков: Няма да подкрепим първия мандат на ГЕРБ-СДС

Акад. Николай Денков: Няма да подкрепим първия мандат на ГЕРБ-СДС

/КРОСС/ В предаването „Панорама" по БНТ Николай Денков, каза че има шанс за много компромиси, но има невъзможни компромиси. „Когато си поел ангажимент към избирателите е невъзможен компромис. Ние няма да подкрепим първия мандат на ГЕРБ-СДС и няма да участваме в съвместно коалиционно правителство. Това беше нашата основна линия в кампанията ни. Решихме да тръгнем по друга линия и тя е да инициираме всички възможни компромиси, с които не нарушаваме обаче нашите обещания към избирателите".

Тезата, че са само партийци хората,  в предложеното от нас правителство, не е вярно, обясни Денков. „6 човека в този списък са предложени от ДБ. Така че тезата, че ДБ се е дръпнала от този кабинет, не е вярна. Когато се прави кабинет, трябва да бъде от хора, на които имаш доверие. Изборът на тези хора не е по партийна линия, а изцяло върху това могат ли да се съберат като екип и да работят по тази програма".

Въпросът, който стои е когато дойде време за нашия втори мандат, как бихме могли да постигнем правителство, което да изпълнява тази законодателна и тази управленска програма, допълни Денков.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.