• 17 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6609
  •  GBP / BGN 2.2317
  •  CHF / BGN 2.0916
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Отнеха децата на италианско семейство, живяло с години в изоставена постройка в гората

Отнеха децата на италианско семейство, живяло с години в изоставена постройка в гората

/КРОСС/ Семейство, живеещо в малка къща в гората, в сърцето на Абруцо, в Централна Италия - се превърна във фокус на вниманието в страната и разпали общественото мнение. Изборът на родителите (родом от Австралия и Великобритания) да живеят с трите си деца в контакт с природата, може да им струва родителските права.

Семейството е импровизирало дом в една изоставена постройка, където живеят без ток, вода и отопление. Децата не ходят на училище, не са виждали основни предмети от съвременния живот. Те привлекли вниманието след нещастен случай с отравяне с гъби. Властите инспектират условията на живот на децата и отнеха временно родителските права на бащата и майката. Междувременно малките са поверени на приемно семейство.

Родителите отглеждали животни за препитание - кокошки, коне, а дори и маймунка. Според тях трите деца са били обучавани вкъщи по т.нар. философия unschooling - система, базирана на свободното обучение без традиционна училищна програма. В Италия обаче образованието е задължително, а контролът върху условията за живот на непълнолетни е особено строг.

Фактът, че децата не са посещавали училище, не са били ваксинирани и са живели напълно откъснати от външния свят, поставя институциите в позицията да предприемат защитни мерки. Затова се взима решение децата да бъдат временно настанени в приемно семейство, докато се извършат психологически и медицински проверки и се оцени дали могат да бъдат върнати при родителите си.

Случаят раздели общественото мнение. Част от италианците виждат в действията на държавата адекватна защита на малолетните. Други обаче настояват, че родителите имат право да избират различен начин на живот и възпитание, особено когато се стремят да отглеждат децата си близо до природата и далеч от технологичния свят. В интернет се появиха петиции с десетки хиляди подписи, а прокурорката, взела решението за извеждане на децата, бе подложена на остра кампания и критики.

Според институциите идеалистичният живот „в хармония с природата" не може да бъде оправдание за липсата на образование, здравни грижи и безопасни условия на живот. В същото време привържениците на семейството твърдят, че държавната намеса погазва правото на личен избор и изключва алтернативните модели на отглеждане на деца.

В момента властите оценяват състоянието на децата и вземат решение за бъдещето им.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Туземци не им трябват Човек е роден в общество и живее според човешките закони Ако искат да се правят на маймуни да отиват в зоолигическата градина

25.11.2025 06:03:16

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.