• 13 Май 2024 |
  •  USD / BGN 1.8145
  •  GBP / BGN 2.2728
  •  CHF / BGN 2.0000
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 9°C

Димо Дренчев: Има предложения в данъчните закони към Бюджет 2024, които са гротескни

Димо Дренчев: Има предложения в данъчните закони към Бюджет 2024, които са гротескни

/КРОСС/ „Във връзка с тези 400 милиона за заплати, предложени от синдикатите в бюджетния сектор, смятам че определено има администрации, които изостават доста с доходите, които получават спрямо останалите агенции. Ще се опитаме да има някакво изравняване. Например такъв случай с изоставане на актуализация на заплатите е Националния статистически институт.", каза народният представител от „Възраждане" Димо Дренчев в интервю за "Твоят ден" по Нова Нюз.

Той конкретизира, че политическата организация е вкарала промени в данъчните закони, които съпътстват бюджета, с цел намаляване на административната тежест.

„Там бяха заложени някои абсолютно нелепи неща, които нямаше да имат никакъв бюджетен ефект, а единствено щяха да вдигнат административната тежест за хората и бизнеса. Няма да ги цитирам всички. Много неща, като данък бакшиш например, са просто гротескни.", допълни Димо Дренчев.

Според него 3-процентният дефицит не е някакво сакрално число, не е свещена крава.

„Ние не сме фиксирани към тези 3%, той може да бъде по-голям или по-малък, но за да бъде по-голям, насреща трябва да имаме не текущи, а трябва да имаме капиталови разходи. Трябва да имаме проекти, които ще повишат брутния вътрешен продукт напред в годините. Това, което се предложи, и то е много важно, защото става въпрос за пътя, по който ще се развива страната, е просто да се правят дефицити и да се взимат кредити, за да се покриват текущите разходи. Не знам дали слушахте заседанието на бюджетна комисия, но вчера председателя ѝ Йордан Цонев каза, че България тръгва твърдо по пътя на Гърция, Португалия и Италия. Това е нещо, с което ние не сме съгласни и няма да го допуснем.", каза в заключение Димо Дренчев.

Той подчерта, че „Възраждане" няма промяна в позицията си относно Еврозоната. България трябва да влезе в Еврозоната тогава, когато икономиката й е готова, тоест да достигне поне около 90% от средноевропейските нива на доходите. Към настоящия момент страната ни не е готова.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2024 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.