• 06 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1686
  •  GBP / BGN 0.8634
  •  CHF / BGN 0.9165
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Кънев: Всяка държава е в правото си да отстранява чужди граждани, които подозира в действия срещу нея

Кънев: Всяка държава е в правото си да отстранява чужди граждани, които подозира в действия срещу нея

/КРОСС/  България гони 70 руски дипломати. Новината обяви вчера премиерът в оставка Кирил Петков. Темата за „Здравей, България” коментира евродепутатът Радан Кънев. Всяка държава на база на работата на службите си е в правото и задължението си да отстранява чужди граждани, които подозира в действия срещу нея. Когато тези хора са дипломати и си ползват със съответния имунитет срещу тях не може да има съдебно преследване, то те просто се отстраняват от държавата, обясни той.

Според него твърде много пъти сме били свидетели на агресивна чужда намеса в българската политика и икономика.

Този тип мерки срещу чуждестранен шпионаж, защото изгонването на дипломати в тава бройка е мярка срещу чуждестранен шпионаж, това е ясно, се взимат на база на непублична, дипломатическа и най-вече информация от службите. Няма как тя да бъде публична. Това са хора с имунитет и именно затова се предприема такава мярка, а не се води публичен процес например, каза Кънев.

Всяка държава е в правото си да постъпи така и то се прави на база на информация от службите си, а не на база на нещо, което се обсъжда в парламента или по телевизора, добави той.

Относно коментара на Корнелия Нинова, че е против изгонването на руските дипломати и това дали това би довело до оттегляне от опитите за съставяне на правителство, евродепутатът коментира, че не може чуждият шпионаж да бъде политически фактор в нашия политически живот и надявам се, че тя го разбира чудесно. Това би било тревожен знак.

Запитан какви са вариантите за изход от политическата криза в момента, той отговори, че перспектива за това в близкото бъдеще нямаме. За да не затънем в много по-дълбока политическа криза и евентуално в институционален разпад, ние трябва да избегнем предсрочните избори.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.

Анонимен

А бе, капут, тук не става дума за правото, а за основанията и мотивите за подобно действие. Заради намесата на щатите имахме няколко правителства, изключително с техни кандидати и с тяхна благословия. И естествено, техни безпрекословни слуги. Заради тяхната намеса станахме членове на НАТО, скапахме си работещите предприятия, проведохме по представен от тях модел разбойническа приватизация, закрихме функциониращи блокове на АЕЦ, копувахме гарантирано, на високи цени от тяхната електроцентрала, набутаха ни с микса на енергиите, настояваха за смяна на доставчика на суровина за Козлодуй и мног, много други. Да ви е хрумвало да изгоните щатски дипломат, а по вашата логика всички дипломати са шпиони?

29.06.2022 11:30:19

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.