-
17 Март 2025 |
USD / BGN 1.7939
GBP / BGN 2.3277
CHF / BGN 2.0339
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Министър Стоянов: Няма жалби за оказан натиск от страна на Чакъров върху областни структури на ДПС

10 Юли 2024 | 12:59

/КРОСС/ Към момента в МВР няма жалби от представители на ДПС, че съпредседателят на партията Джевдет Чакъров е оказвал натиск на членове на областните структури. Това заяви министърът на вътрешните работи Калин Стоянов. И допълни, че не е запознат дали има оплаквания в прокуратурата.
Епистоларна война между групи в Движението се разви в последните дни, след като почетният председател Ахмед Доган препоръча на ПГ да не подкрепя проектокабинета на ГЕРБ-СДС. В резултат на разногласието при гласуването на първия мандат, 30 души от ДПС подкрепиха предложения състав, докато останалите депутати се съобразиха с препоръката на Доган. От групата бяха изключени Рамадан Аталай и Джейхан Ибрямов. А Пеевски заяви, че конфликтът му не е с Доган, а с "дерибеите".
Вчера почетният председател на ДПС получи подкрепа от чужбина. Депутатите, които застанаха зад него, пък не отидоха на заседание на парламентарната група. За сметка на това обявиха в писмо, че не групата, а партията трябва да решава съдбата на втория мандат.
Източник:"Фокус"