-
07 Яну 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Поне двама депутати от ИБГНИ няма да подкрепят проектокабинета на ИТН
09 Август 2021 | 13:26
/КРОСС/ Депутатите от Единна народна партия, които са част от парламентарната група „Изправи се БГ! Ние идваме!" - Мария Капон и Арман Бабикян, няма да подкрепят проектокабинета на „Има такъв народ", обяви пресцентърът ЕНП.
Като мотив се посочва, че „липсата на споразумение, в политически план не дава гаранции за последователна политика за изваждане на България от модела на едноличната власт".
В пост във Фейсбук Мария Капон заяви: „По-добре скъпи избори, отколкото лошо, скъпо правителство!".
Днес следобед парламентарната група на „Изправи се БГ! Ние идваме!" (ИБГНИ)се събира на заседание, за да вземе решение за гласуването си в пленарна зала.
Арман Бабикян с пост във Фейсбук припомня на аудиторията си защо хората са излязли на площадите. Ето какво написа той:
"Напъвам се да си спомня, за какво хората бяха по площадите миналата година... Защото като гледам тази година ...?! Явно са протестирали за пенсии, за мажоритарна система, за повече арогантност в политиката, за повече почетни консули, за битка със "соросоидите", за съсипване на Истанбулската конвенция, за поне един македонец в космоса (че не се търпи вече), за узаконяване на плагиатството и по-чести избори, и т.н. В някои от дните са протестирали за приемане на еврото, а в други за обратното. В особени моменти са крещели да се продава Българската банка за развитие, а в други не. Явно е имало дни, в които натрапчиво са ругани млади и компетентни хора като Асен Василев и Кирил Петков, и са провиждани като "леви", а сигурно е идвала Нинова като рупор на дясна идеология и антисистемност!
Или не помня добре (от възраст ще да е), или съм бил на други протести... Или въобще не съм бил!"
Депутатът от АБВ Владимир Маринов, който е част от ПГ на „БСП за България", може да гласува различно от общото решение на групата, ако въпреки желанието за стабилно правителство и работещ парламент, от „Има такъв народ" не направят персонални промени в предложения от тях кабинет. Това стана ясно от думите на председателя на партия АБВ Румен Петков.
Възраженията са срещу номинацията на Петър Илиев за вицепремиер и министър на вътрешните работи заради ангажиментите му като почетен консул на Барбадос.
„Чии интереси ще отстоява това лице - първо, към държавата Барбадос, където има писмен ангажимент, или на Република България, която той има претенциите да ръководи. Такъв типаж е абсурден като участие в правителство", каза Румен Петков.