-
13 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6672
GBP / BGN 2.2309
CHF / BGN 2.0956- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Край на приятелите: Русия разшири списъка с неприятелски страни
22 Юли 2022 | 16:25
/КРОСС/ Руският премиер Михаил Мишустин подписа заповед за добавяне на редица нови държави към списъка на неприятелските държави. Това съобщиха от правителствената пресслужба.
Добавени към списъка с неприятелски държави:
· Гърция
· Дания
· Словакия
· Словения
· Хърватия
Това означава, че сега в тези страни дипломатическите мисии и техните консулски служби ще имат ограничени възможности за наемане на лица. В Гърция такъв лимит ще бъде 34 души, в Дания - 20, Словения - 16. В същото време Словения и Хърватия изобщо няма да имат право да наемат хора в своите дипломатически мисии и консулски служби.
Отбелязва се, че списъкът на неприятелските държави не е пълен и може да се разшири. Той включва държави и територии, които извършват неприятелски действия срещу Руската федерация. Списъкът с държави вече включва САЩ, Украйна, почти всички страни от ЕС, Австралия, Канада, Япония, Великобритания и редица други.
Припомнете си, че на 17 юни анкета на Левада център показа най-недружелюбните страни за Руската федерация. Лидерите са Украйна, САЩ и Германия.
По-рано Руската федерация се оттегли от мирния диалог с Япония за връщането на Курилските острови , а също така отмени безвизовото пътуване за японците в отговор на санкциите.
Източник: GlasNews