-
12 Май 2026 |
USD / BGN 1.1738
GBP / BGN 0.8680
CHF / BGN 0.9172- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Изобретиха водно радио
28 Ноември 2011 | 19:18
Великобритания /КРОСС/ Британски специалисти са изобретили първото в света радио, което се захранва с течащата през душа вода, пише "Дейли телеграф".
Водоустойчивият радиоапарат H2O се прикрепва към тръбата на душа. Използвайки микротурбинна технология, радиото се захранва от налягането на течащата през тръбата вода.
"Радиото се захранва единствено от водата, потичаща при пускането на душа. По този начин се използва енергия, която иначе би отишла право в канала. Благодарение на вече патентованата микротурбинна технология, създадохме първия по рода си радиоапарат в света", обясняват изобретателите от компания "Танго груп", специализирана в разработването и продажбата на алтернативни енергийни продукти, съобщи БТВ.
ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР