• 20 Яну 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Стадиони и концертни зали във Франция се превръщат в центрове за ваксиниране

Стадиони и концертни зали във Франция се превръщат в центрове за ваксиниране

/КРОСС/ „Дисниленд" в Париж отваря врати отново. Но за жалост на малки и големи, не за да сбъдва вълшебства, а да поставя ваксини.

Увеселителният парк се превръща във ваксинодром, като част от мащабния план на френското правителство да ускори имунизацията срещу COVID-19 в страната. Всеки уикенд „Дисниленд" ще ваксинира около 1000 души, а за целта бяха разкрити десетки нови работни места.

Във Франция вече работят повече от 100 огромни центъра за имунизация, а пустеeщите в момента стадиони, концертни зали и салони се трансформираха във ваксинодроми.

Ница, на Френската Ривиера, предизвика себе си с амбиция да ваксинира по 5000 души на ден и то само в изложбения си център, превърнат в място за ваксинация. Така южният град отвори най-големия ваксинодром във Франция, като пребори конкурента „Стад дьо Франс" в Париж, който имунизира ежедневно около 2000 души.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.