• 13 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6672
  •  GBP / BGN 2.2309
  •  CHF / BGN 2.0956
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Електроразпределение Юг с проведена подготовка за зимен сезон 2025/26

Електроразпределение Юг с проведена подготовка за зимен сезон 2025/26

/КРОСС/ Над 60 аварийни екипа са в постоянна готовност за реакция 

През лятото на 2025 г. Електроразпределение Юг традиционно започна подготовка на съоръженията за работа при тежки зимни условия. В тази връзка техническите дейности включват инспекции на всички съоръжения средно и ниско напрежение, обслужвани от дружеството. 

Извършените дейности от Електроразпределение Юг обхванаха инспекции на трафопостове и възлови станции, на кабелни и въздушни линии. Над 60 аварийни екипа в готовност за реакция при необходимост. Осигурен e и авариен резерв по места в Мрежовите региони.  

Налична специализирана техника в Електроразпределение Юг:

  • 432 високопроходими автомобила

  • 38 високопроходими автовишки

  • 4 центъра за мобилни лаборатории с 12 кабелни лаборатории

  • радиостанции във всеки авариен автомобил

  • 2 АТV и 13 UTV - оборудвани с вериги

  • 9 моторни шейни  и специализирана верижна машина 

  • 16 високопроходими товарни автомобила с кран

  • термовизионни камери за заснемане и инспекция на натоварени съоръжения и трафопостове 

През 2025/26 г. Електроразпределение Юг акцентира отново върху гъвкави и бързи решения с цел сигурност на електрозахранването: 

За справяне с тежки зимни ситуации Електроразпределение Юг разполага с общо 16 мобилни агрегата с обща мощност над 1,8 МVA (мегаволтампера), като има възможност да използва и такива на външни доставчици. В допълнение на разположение са 4 мобилни трафопоста с обща мощност над 2.4 MVA. Мобилните трафпостове oсигуряват по-добра техническа оперативност и могат да се използват за по-бързо възстановяване на захранването при необходимост. 

В Електроразпределение Юг функционира и Кризисен щаб с обучени специалисти, както и координационни щабове по места в Мрежовите региони. За справянето с различни ситуации през зимата, дружеството разчита и на доброто взаимодействие на своите регионални диспечери и ръководители на звена с местните власти в лицето на областните управители и общините.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.