-
19 Юни 2026 |
USD / BGN 1.1461
GBP / BGN 0.8664
CHF / BGN 0.9218- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Хвърлена в дупка със счупен гръбнак: Българка беше убита от мъжа си в Гърция, осъдиха го за телесна повреда
19 Юни 2026 | 12:44
/КРОСС/ Оттук надолу беше цялата парализирана. Беше с едно желязо на главата, с две пробити дупки в черепа и с една връзка, с която главата ѝ беше буквално завързана за рамката на леглото, за да я стабилизират. Казаха ни, че тя е със счупен врат - с два счупени и разместени прешлена. Тя беше една жива душа, затворена в мъртво тяло, което само не можеше да извършва жизненоважни функции като дишане, хранене и пиене. Така Стефка Бельовска описва състоянието на сестра си след жесток побой.
40-годишната Евгения Бельовска от София умира в края на 2024 г., след като мъжът, с когото живее на семейни начала, я пребива почти до смърт. Той се казва Ариф Садула и е грък. Двамата с Евгения живеели в гръцкото село Ергани.
„На 24 октомври 2024 г. обвиняемият се свърза с мен по телефона, като на развален български език ми каза: „Жени проблем, хоспитал Александруполи. Идвайте веднага". Ние веднага тръгнахме за там и разбрахме, че сестра ми е в много тежко състояние", разказва Стефка Бельовска.
Пред близките и властите Ариф Садула твърди, че Евгения е паднала в дупка и така е получила травмите.
„Версията му е, че на прибиране от заведение се е подхлъзнала и е паднала в една дупка. Впоследствие, след като ѝ бяха извършени животоспасяващи операции, самата ми сестра ни разказа, че той я е пребил, след което я е метнал във въпросната дупка. Лежала е в това състояние няколко часа. Той дава различни версии, но общата е, че когато е паднала в дупката, е била в безсъзнание, а той си помислил, че е заспала. Вдигнал я, сложил я в колата, закарал я вкъщи и я сложил на леглото, след което легнал до нея и заспал", обяснява сестрата на жертвата.
Часове по-късно е извикана линейка. Евгения е приета в болница в Александруполис, претърпява пет операции, след което е транспортирана в София, където умира. Гръцките власти започват разследване, а Ариф Садула е задържан.