• 29 Яну 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Икономисти прогнозират огромни загуби от затварянето на Германия

Икономисти прогнозират огромни загуби от затварянето на Германия

/КРОСС/ Затварянето в Германия, което влиза в сила от 2 ноември, ще донесе на икономиката загуби от над 19 млрд. евро, изчисли Германският институт за икономически изследвания в Берлин.

Така нареченото частично затваряне ще ощети най-силно предприятията, които работят в областта на хранителния и хотелски бизнес - 5,8 млрд. евро. Това съответства на намаляването на икономическите показатели за тримесечието с 55 %, пише „Велт ам Зонтаг".

Фирмите, чиято дейност е в областта на спорта, културата и развлеченията, ще загубят 2,1 млрд. евро, а търговските предприятия - 1,3 млрд. евро, твърдят икономистите. Загубите за промишленото производство в Германия се очаква да достигнат 5,2 млрд. евро.

Според прогнозите, най-сериозно ще бъдат засегнати собствениците на кина и на компании, работещи в областта на логистиката.

Друг негативен ефект от затварянето ще има върху безработицата: Очаква се през четвъртото тримесечие работата си да загубят около 100 000 човека. В същото време служителите на непълен работен ден ще се увеличат с 400 000 и общият им брой ще достигне 3,2 милиона.

Свои прогнози за отражението, което ще има частичното затваряне върху германската икономика, направи и институтът по икономика в Кьолн. От там смятат, че до края на годината работата си може да загубят около 591 000 човека. През 2021 г. към редиците на безработните се очаква да се присъединят още 15 000 души, „при условие че локдаунът приключи в указаните срокове".

Ако ограниченията бъдат премахнати в края на ноември, съгласно предварителните планове, загубите на Германия ще бъдат в размер на около 1 % от БВП. Ако обаче затварянето продължи, обемът на икономиката може да се свие с 2 %, а при такъв сценарий броят на безработните може да се увеличи с още 180 000 души.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.