• 17 Юли 2026 |
  •  USD / BGN 1.1467
  •  GBP / BGN 0.8487
  •  CHF / BGN 0.9250
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Емил Радев: Българското правителство води различна външна политика пред вътрешната публика и пред европейските партньори

Емил Радев: Българското правителство води различна външна политика пред вътрешната публика и пред европейските партньори

/КРОСС/ "Българското правителство води различна външна политика пред вътрешната публика и пред европейските партньори". Това заяви снощи евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Емил Радев в ефира на „Денят на живо" по NOVA NEWS. По думите му по темата за войната в Украйна кабинетът отправя различни послания в страната и пред институциите на Европейския съюз и НАТО.

 „В Брюксел България подкрепя целия пакет санкции. Това е позицията на българското правителство", каза евродепутатът. Той коментира и решението част от имената да отпаднат от санкционния списък, като подчерта, че страната ни се е присъединила към позицията на други държави членки, а не е наложила самостоятелно промени.

Евродепутатът засегна и темата за дигиталното евро. „Доста сме далеч от въвеждането на дигиталното евро. В момента приемаме законодателство, което ще даде възможност на Европейската централна банка, ако и когато реши, да въведе този платежен инструмент", посочи той.

По думите му целта е Европейският съюз да разполага със собствена система за цифрови разплащания, вместо да разчита на платежни инструменти на компании извън Европа. „Това ще гарантира по-висока сигурност на плащанията и по-добра защита срещу кибератаки", каза Радев.

Евродепутатът категорично отхвърли опасенията, че дигиталното евро ще замени наличните пари. „По никакъв начин няма да бъдат застрашени плащанията в брой. Дигиталното евро ще бъде трета възможност за плащане - наред с плащането в брой и банковите преводи. Който желае, ще може да го използва", подчерта той.

Според Радев предстоят преговори между Европейския парламент и държавите членки, след които ще стане ясно окончателното съдържание на законодателството.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.