• 02 Авг 2026 |
  •  USD / BGN 1.1485
  •  GBP / BGN 0.8557
  •  CHF / BGN 0.9304
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

FIAT с ръст от почти 22% в Европа от началото на годината

FIAT с ръст от почти 22% в Европа от началото на годината

/КРОСС/ Fiat обяви, че продажбите на марката в Европа продължават да се увеличават, като през първата половина на 2026 година те са повишили с 21.7%, а пазарният дял на компанията се е подобрил с 0.4% до показател от 3.3%.

Италия продължава да бъде най-големият пазар на FIAT, като марката достига 12.6% дял през първите шест месеца на годината, което е с 1.2% повече спрямо същия период на миналата година.

Силен напредък е отчетен и във Франция, където регистрациите се увеличават с 35.8%, и в Германия, където FIAT нараства с 24.6%. Положителният импулс се разпростира и върху няколко други ключови пазара, включително Полша (+35.1%), Белгия-Люксембург (+15.9%), Великобритания (+16.7%) и Португалия (+11.6%).

Австрия отчита един от най-силните резултати в Европа, като регистрациите са се увеличили със 74.5%, а пазарният дял достигна 2.5%.

"Отлични резултати постигна и FIAT Professional, който в Европа достигна пазарен дял от 7.6% и затвърди лидерството си в Италия с пазарен дял от 24.8%", посочват още от FIAT. "На италианския пазар на лекотоварни автомобили Ducato беше най-продаваният модел през първата половина на годината, като също така водеше в собствения си сегмент, докато Doblò се класира на трето място в общото класиране и водеше в своя сегмент".

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.