-
11 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6811
GBP / BGN 2.2375
CHF / BGN 2.0905- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Проф. Георги Рачев: Днес и утре ни очаква студ, а в неделя започва бавно, постепенно затопляне
12 Януари 2024 | 09:04
/КРОСС/ И днес, и утре ни очаква студ. В неделя примката малко се разхлабва и започва бавно, постепенно затопляне, а от четвъртък направо ще скочим с още три-четири градуса. Сутрин ще има едни леки отрицателни температури, а през деня ще бъдат положителни и няма да ги има тези ледени дни. Това коментира в BTV „Тази сутрин" климатологът проф. Георги Рачев. Скиори и почиващи в планините ще се радват на безкрайно много слънце, посочи още той.
Днес навън сутринта дори беше по-хладно от вчера, защото има един тихичък ветрец, който много бързо накара едни мравчици да минават по раменете ни. Минималните температури днес са по-високи от вчера, обясни проф. Рачев.
Топъл фронт - студен фронт, топъл фронт - студен фронт. В понеделник ще премине поредният фронт, което ще доведе до валежи. Особено във вторник, в ниското ще бъдат от дъжд, а над 1500-1600 метра - смесени, посочи климатологът.
След това идва западен пренос и максималните температури ще се повишават още малко, на места ще бъдат и двуцифрени, отбеляза проф. Рачев.
По думите му Европа бавно се размразява.