• 13 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1738
  •  GBP / BGN 0.8680
  •  CHF / BGN 0.9172
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Добромир Ганев: Възможно е наемите да поевтинеят

Добромир Ганев: Възможно е наемите да поевтинеят

/КРОСС/ Хората, които сега ще отложат покупката на жилищни имоти, вероятно ще останат на наемния пазар или ще се включат в него. Различните градове и райони ще покажат различна динамика. Вероятно наемите ще паднат, разбира се, още повече, че на пазара има доста свободни жилища. Вероятно част от хората ще направят сега необходимото да ги обзаведат, да ги оборудват и да ги предложат на пазара, това заяви пред БНР Добромир Ганев, председател на Национално сдружение "Недвижими имоти""(НСНИ).

По думите му все още няма официални данни от Агенцията по вписванията, но на всички било ясно, че сделките с недвижими имоти значително намаляват през времето на извънредно положение. "Това е свързано със съвсем обективния факт на спазване на мерките, наложени от министерството на здравеопазването и това е нормалната реакция", посочи Ганев.

Според него в сектора много бавно се случват нещата: "Ако сега видите статистики в платформите, ще видите, че ако има някакво намаление, то е незабележимо, в рамките на 1-2% и то не във всички райони".

„Това е така, защото хората изчакват да видят какво ще се случи след приключване на извънредното положение. Но и към настоящия момент има интерес, има огледи, както за покупка, така и за наемане на имоти, на търговски площи", отбеляза Ганев.

Експертът допълни, че се работи в посока към дигитализиране на сектора посредством виртуални или видеоогледи. "Това не е нов процес, но сега му обръщаме повече внимание. Търсим партньорства и за дистанционното подписване на договори, търсим възможности и юридическите основи, върху които трябва да стоят подобни взаимоотношения", посочи Ганев, подчертвайки обаче, че това би било проблем, тъй като малък процент от физическите лица притежават електронни подписи.

 

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.