• 18 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1628
  •  GBP / BGN 0.8705
  •  CHF / BGN 0.9144
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

2383 убити палестинци в ивицата Газа и на Западния бряг, ранените са 10 814

2383 убити палестинци в ивицата Газа и на Западния бряг, ранените са 10 814

/КРОСС/ Според източници от палестинското министерство на здравеопазването от тази сутрин броят на убитите палестинци в ивицата Газа и на Западния бряг е достигнал 2383, а ранените са 10 814, предаде Ройтерс

Убитите в ивицата Газа са 2329, а са ранените възлизат на 9042, заяви палестинското здравно ведомство във "Фейсбук".

Палестинската ислямистка групировка "Хамас" изстреля хиляди ракети към Израел, а стотици нейни бойци пробиха граничната отбрана в безпрецедентна атака миналия уикенд, при която загинаха повече от 1300 души. В отговор Израел започна ответни въздушни удари по крайбрежния анклав и все повече признаци сочат, че предстои сухопътна офанзива, припомня Ройтерс.

За последната седмица бяха убити повече палестинци, отколкото по време на войната в Газа през 2014 г., когато за 50 дни в палестинския анклав загинаха 2250 души. Тогава бяха убити и 66 израелски военнослужещи и петима цивилни, обобщава Ройтерс.

Службата на ООН за координация на хуманитарните въпроси вчера съобщи, че болниците в Газа ще могат да поддържат дейността си само още два дни, в зависимост от наличните запаси от гориво, допълва ТАСС. "Всички болници в Газа разполагат с гориво за 48 часа за резервни генератори. Прекратяването на работата на генераторите незабавно би изложило на риск живота на хиляди пациенти", се казва изявлението на ООН.

"Вече четири поредни дни в Газа няма електричество", което поставя жизненоважни области като здравеопазването и водоснабдяването "на ръба на колапса", допълва службата.

Освен това в изявлението се посочва, че пропускателният пункт Рафах с Египет остава "затворен за движение на хора и стоки", въпреки съобщенията в медиите, че Египет, Израел, Катар и САЩ предварително са се договорили пунктът да бъде отворен на 14 октомври.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.