•  GBP / BGN 2.2869
  •  CHF / BGN 2.0310
  • Времето:  София 9°C

Николай Желязков: "САЩ показа майсторство"

/КРОСС/  Изказвания след мача от Лигата на нациите по волейбол за мъже в София между България и САЩ (1:3):
Николай Желязков (селекционер на България):"Чувствата са смесени, има повече разочарование. Пропуснахме да докараме мача до пети гейм.

Борим се, въпреки че стана банално. Ако имаме такива срещи и не губим на 15 точки, то един ден ще започнем да печелим. Момчетата показаха характер и ще опитат да дадат всичко в оставащите ни пет двубоя.
САЩ показа майсторство, извадиха невероятни топки. В нападение направиха страхотни неща. Имахме положения, в които не изградихме добре блокадата и системата ни на игра.

Първия гейм го загубихме, защото рискувахме началния удар. Бяхме длъжни да бъдем на границата на риска. Затрудни ни техният хибриден сервис. Това е нещо, което американците направиха феноменално.
Утрешната среща с Бразилия отново ще бъде тежка. Имахме проблеми със Светослав Гоцев и Георги Сеганов. Дано за утре бъдат вдигнати на крака и да дадат най-доброто."