-
08 Яну 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Десислава Атанасова: Готови сме и за опозиция, и за управление, и за служебно правителство
19 Април 2021 | 09:52
/КРОСС/ Ние сме готови и за опозиция, и за управление, и за служебно правителство. Това заяви председателят на ГЕРБ Десислава Атанасова пред президента Радев, който провежда консултации с представители на всички парламентарни групи в 45-ото Народно събрание.
"Очакваме, че в 45-ото Народно събрание ще има не само демонстрация на сила, защото е очевидно, че ГЕРБ ще бъде в опозиция, въпреки че сме най-голямата парламентарна група", продължи Атанасова.
Тя подчета, че пред страната ни стоят предизвикателства - здравната пандемия, предстоят икономически и социални предизвикателства.
"Осъзнавайки отговорността, която носим, и непосредствено след изборите, уведомихме обществото, че сме готови да излъчим състав на Министерския съвет, който много бързо може да започне ежедневната си дейност във връзка със справянето с пандемичната обстановка и здравната криза и всички предизвикателства, които следват за България", каза председателят на ГЕРБ.