• 26 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6595
  •  GBP / BGN 2.2406
  •  CHF / BGN 2.1060
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

ГЕРБ: От началото на войната ни мамят с 1 лев на литър гориво

ГЕРБ: От началото на войната ни мамят с 1 лев на литър гориво

/КРОСС/ От началото на войната ни мамят с 1 лев на литър гориво, заяви Делян Добрев от ГЕРБ по време на пресконференция на партията.

Той нарисува схемата, по която според него е ощетена държавата. Ако не бъде ползван посредник Добрев обяви, че: "Крайната себестойност на тези горива на БЕХ ще бъде 2,50, а не на 3,50".

"Ще избегнем този лев да отиде в "Литаско", в швейцарски фирми и така нататък", допълни Добрев.

"Литаско" е дъщерна фирма на "Лукойл", която е неин изключителен търговски представител за международния пазар.

Искам да напомня две изключително важни неща. На първо място ЕК - за финансиране на външните граници има колкото искат пари, понеже някои казват, че не им достигала техника или каквото и да било. 320 милиона съм им оставил аз, ако не им стигат, отиват - ще има дадат колкото искат, заяви от своя страна лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

Благодарен съм на председателите на ЕК. След срещата във Варна с президента на Турция, тя пое ангажимент към целия ЕС да спира миграционната вълна още в Турция. "Каквато и ограда да се направи, защото когато ти дойдат 40-50 хиляди на оградата с жени и деца, няма граничар, който да стреля или да използва сила срещу тях. Оградата просто ще ги смаже. Тя е помощно съоръжение", обясни Борисов.

Имаме два изключително важни фактора - Турция и волята на Европейската комисия, която отпусна пари, коментира той.

"При нас често съм го казвал, дори с малък упрек, че вие забравихте, че по време на миграционната криза, България имаше 0 мигрантски поток. Всичко минаваше през Гърция и Македония. Балканският път през България беше затворен", заяви Борисов.

Странно защо още първата международна среща на Василев и Петков е била с "Лукойл". Следващите дни ще ви дадем брифинг и ще ви докажем, че най-изгодното за Русия правителство, е правителството на Кирил и Асен, каза още той.

Ще видите че нашия стокообмен с Русия се е увеличил по време на санкциите, отбеляза лидерът на ГЕРБ.

Чух от енергийния министър, че са започнали преговори в "Газпром". Колкото и да са самонадеяни и да си мислят, че знаят всичко, нека да си наемат адвокат. Да не стане да платим за един и същи газ два пъти. Да разсрочат неприетите количества за следващите 1-2 месеца, заяви Борисов.

Колегиално им казах: Внимавайте, преговорите с "Газпром" ги водехме с ЕК. Да се обърнат към ЕК и да я държат в течение за всеки един ход, предупреди той.

"Следващо правителство не знам как ще се оправи с толкова бели и хаос. Няма наше предупреждение, което да не се е сбъднало", изтъкна лидерът на ГЕРБ.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Стига вече!

Крос, докога ще го държите тоя Тупан,Българоубийски с името мутрата бойко борисов???

28.08.2022 14:18:51

Анонимен

Тоя не спря да плещи глупост - та чак до това, че щели да го бесят в килията?! Щом го търпяхме 12 г., а Тошо близо 30 - не ставаме за нищо!!! Бай Тошо поне свърши нещо и не краде колкото тиквата!

27.08.2022 21:22:41

Анонимен

.....

26.08.2022 18:08:51

Анонимен

Че кирчовците са боклуци знаем и без теб и няма как да забравим как ти ни мамеше много повече.Колкото и да се въртиш крадливият ти задник винаги ще е на показ.

26.08.2022 15:21:51

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.