• 26 Апр 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Англия и Германия се изправят в двубой за осминафиналите на “Уембли”

 Англия и Германия се изправят в двубой за осминафиналите на “Уембли”

/КРОСС/ Отборите на Англия и Германия се изправят днес от 19,00 часа на "Уембли" в най-очаквания двубой от осминафиналите на Евро 2020.

Домакините се надяват да прекъснат серията от седем мача без победа на "Уембли" срещу този съперник. Любопитното е, че останалите участници в елиминациите от групата на Германия - европървенецът Португалия и световния шампион Франция, вече приключиха участието си в турнира.

Статистиката определено не е в полза на Англия в двубоите у дома срещу Германия. За последно англичаните са побеждавали в далечната 1975 година - 2:0 в приятелска среща. Следват четири контроли, един 1/2-финал на Евро 1996 и световна квалификация. Особено болезнен е споменът от 26 юни 1996 година на домашното европейско, когато след 1:1 в редовното време и продълженията, германците достигат финала след дузпи. С пропуск за Англия тогава се отличава настоящият селекционер Гарет Саутгейт, а на финала срещу Чехия на стария "Уембли" Германия печели с 2:1 с гол на Оливер Бирхоф в продължението, донесъл "внезапна смърт" и триумфира с титлата.

Саутгейт няма проблеми с контузени и наказани. Той ще може да разчита и на изолираните заради коронавирус Мейсън Маунт и Бен Чилуел. Очаква се Фил Фодън да се завърне сред титулярите на мястото на Букайо Сака и да действа в нападение с Хари Кейн и Рахийм Стърлинг. Саутгейт ще заложи на трима в отбрана - Уокър, Джон Стоунс и Хари Магуайър, а в халфовата линия ще се наредят Рийс Джеймс, Филипс, Райс и Киърън Трипиър.

Селекционерът на Германия Йоаким Льов също няма кадрови проблеми. В навечерието на големия мач наравно с останалите тренираха Илкан Гюндоган и Антонио Рюдигер. Томас Мюлер се завръща сред титулярите, след като започна като резерва срещу Унгария.

Отборите на Швеция и Украйна се изправят тази вечер от 22,00 часа на "Хемпдън Парк" в Глазгоу в последния 1/8-финал на Евро 2020. Наставникът на "тре крунур" Яне Андершон вероятно ще пусне в атака Деян Кулушевски, който се появи като резерва при победата с 3:2 срещу Полша.

Колегата му Андрий Шевченко щу трябва да намери заместник на Александър Зубков на левия фланг.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.