• 07 Яну 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Гешев преди Пленума на ВСС: Не мога да преценя какво ще бъде решението, нямам притеснения

Гешев преди Пленума на ВСС: Не мога да преценя какво ще бъде решението, нямам притеснения

/КРОСС/ Не мога да преценя какво ще бъде решението на Пленума на ВСС. Това каза главният прокурор Иван Гешев на брифинг пред журналисти преди началото на заседанието на Пленума на ВСС по процедурата за предсрочно прекратяване на мандата му.

„Това е колективен орган. Това, което ще повторя, многократно за съжаление, е че нямам никакви притеснения, всички основания, в кавички основания, които са посочени от Стоилов и Йорданова, да бъдат открито разгледани на пленума на ВСС пред българските граждани, които да се запознаят с техния смешен характер чрез БНТ. Както съм казвал, ако не беше тъжно всичко това, щеше да е смешно. Смешна е не процедурата, както твърди Йорданова, а са смешни основанията. Едва ли основание за отстраняване на главен прокурор може да бъде това, че той е подарил български класици на една неправителствена организация. Тъжното е, че чрез тези измислени основания най-вероятно това е политическа поръчка за оказване на въздействие върху прокуратурата. И най-вероятно за използването й като бухалка срещу хора, които мислят по различен начин, а също и  за постигане на определени политически интереси. Това не мога да го разбера.  Тъжното е, че хора, които говорят за върховенство на закона по същество правят обратното и резултатът от всичко това е виден за българските граждани. Тази цена и този резултат са бум на престъпността“, категоричен е Гешев. 

Относно „Български пощи“ Гешев обясни, че има не разследване, а проверка от СГС, която е по сигнал и предмет е не само хакерската атака, а всичко свързано с „Български пощи“. „Какви действия ще извърши конкретният наблюдаващ прокурор, си е лично негова преценка. Колегите ще извършат в пълнота всичко необходимо, ако е необходимо ще разпитат министри, длъжностни лица от „Български пощи“. Колегите ще си свършат работата в съответствие със закона“, допълни Гешев.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.