• 23 Апр 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Икономист:Всяка година обедняваме

Икономист:Всяка година обедняваме

/КРОСС/ От началото на годината сме загубили около 10% от покупателната си възможност. Проблемът е, че всяка една година обедняваме. Това каза икономистът Кузман Илиев в предаването „Тази събота" по бТВ.

Прогнозите на служебния финансов министър за дефицит от 11 милиарда през 2023 г. според него са реални. „Тя е лошият вестоносец, но пък е навременен. Не трябва да натрупваме дълг, много бързо можем да се озовем в ликвидна криза. Тръгнахме много нашироко, правим задължения, които се покачват. През 2025 година те ще се плашещи. Ние практически сме в процедура на свръхдефицит и след две години ще ни накажат. В момента трябва да се прави обратното - както домакинствата стягат коланите, така и държавата трябва да се поприбере, да види кои са невралгичните групи, а не да раздава помощи на всички, и да е много по-разумна", заяви Илиев.

Според него редовното правителство е заложило големи социални разходи.

Според икономиста Стойне Василев заяви, че няма нищо лошо в това малко да се затегнат коланите. „Трябва малко да се оптимизира семейният бюджет, да се види къде отиват разходите. Ако цената на газа не зависи от нас, то бюджетът ни зависи от нас", допълни той.

Лошото управление, корупцията и безработицата водят до инфлация, енергийна криза, обедняване. „Кризите носят и нещо позитивно. Трябва да разберем, че не всичко, което хвърчи, се яде. Ако не можем да си позволим кредит, не е нужно да купуваме имоти. Много хора, особено в големите градове, купуват имоти, които седят празни", обясни икономистът.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Антиукраинските протести в чужбина не са предмет на нашите новинарски емисии. Напротив обект са протести на украинци против политиката на нашето правителство. До каква степен на слугинаж на чужди интереси сме стигнали.

03.09.2022 22:27:30

АДМИРАЦИИ ЗА ЧЕХИТЕ!

Ами научете как действат чехите! Над 70 000 души протестираха днес на Вацлавски Намести в центъра на Прага, обвинявайки чешкото правителство, че отделя повече внимание на Украйна, отколкото на собствените си граждани.Протестът беше организиран под наслова "Република Чехия на първо място" и беше срещу нарастващата инфлация, породена от скока в цените на горивата, срещу ваксинацията за коронавируса, но също и срещу имигрантите от Украйна /между впрочем това става и във ФРГ, където вече 12 от 16-те провинции обявиха, че не искат повече украински бежанци, защото са станали над милион/. Протестиращите поискаха оставката на десноцентристкото правителство на Петър Фиала, което дойде на власт миналия декември, след като вчера то оцеля при вот на недоверие в парламента, иницииран от две опозиционни партии - едната на бившия премиер, милиардера Адрей Бабиш, и антиимгрантската партия "Свобода и пряка демокрация". "Най-доброто е за украинците, а за нас само по два пуловера", пишеше на един от плакатите, носени от протестиращите, т.е. чехите няма да могат да платят сметките си за парното през зимата. "Целта на нашата демонстрация е да поискаме промяна, главно в решаването на проблема с цените на енергията, особено на електричеството и газа, които ще унищожат икономиката ни тази есен", изтъкна съорганизаторът на грандиозия митинг Иржи Хавел. Показателно за това важно събитие е, че в момента Чехия е ротационен председател на ЕС и прие около 400 000 бежанци от Украйна от началото на войната, изпращайки там и огромна хуманитарна помощ. Може само да бъде приветствано населението на града, което и навремето беше революционно настроено и организира Пражката пролет. А надигащата се протестна вълна в Европа само потвърждава написаното и прогнозите на десетки обективни международници.

03.09.2022 20:31:46

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.