• 27 Фев 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

36 отговорни компании бяха отличени с „Годишен знак“ за 2025 година

36 отговорни компании бяха отличени с „Годишен знак“ за 2025 година

/КРОСС/ 

36 отговорни компании с отговорни служители бяха отличени с „Годишен знак" за 2025 година

3 746 000 лева и 115 000 часа доброволчески труд са дарени от отличените компании през изминалата година.

На 26 февруари, за 12 поредна година бяха присъдени отличия на компании, насърчаващи ангажирането на служителите с обществено значими каузи. Ежегодното събитие се организира от Фондация BCause в партньорство с Българска асоциация за управление на хора (БАУХ), Българско дружество за връзки с обществеността (БДВО) и Асоциация на специалистите по устойчивост (АСУ).

GZnak 2026 Duzev i Petrova

В началото на церемонията, прекрасните водещи Ива Петрова и Михаил Дюзев отчетоха факта, че вътрешно-корпоративните програми, в които компаниите включват служителите си, стават все по-разнообразни и идейни с всяка изминала година и отличените фирми създават реална промяна в социалното поведението на българския бизнес.

GZnak 2026 TonyMc

Специален гост на събитието бе Тони Макмъри - изпълнителен директор на "Инграм Микро", запален планинар и поддръжник на благотворителни каузи. Той завладя публиката със своята впечатляваща житейска история, от която всеки би могъл да почерпи вдъхновение за лидерство и полезна доза импулсивност в доброволчеството.

По време на официалната церемония по награждаване компаниите получиха отличия в четири категории: злато, сребро, бронз и почетен знак, определени по обективни критерии като процент на включени служители, разнообразие от благотворителни дейности и механизми, с които компанията насърчава и развива програмите за регулярно дарителство от работното място. Наградите бяха връчени от членовете на журито Даниел Киряков - мениджър „Комуникации" на Американската търговска камара в България, Анна Панчева - председател на УС на БАУХ, Гергана Иванова - председател на БДВО, Елица Баракова - изпълнителен директор на BCause.

GZnak 2026 Kiryakov

 

Златен знак бе присъден на A1, DXC, Experian, Фантастико, HPE, IBM, Кауфланд, Merkle, SAP, ОББ и Виваком.

GZnak 2026 A1

Деница Коларска, A1: „Всяка година много се вълнувам и много обичам да идвам на това събитие - и заради наградата, ама не само. А защото чувам какво правят другите компании и макар да имаме много неща, свързани с дарителство и доброволчество, мисля, че винаги може още и в тази зала получаваме това вдъхновение."

 

GZnak 2026 ibm

Надя Каменски, IBM: Дълго време вярвахме, че доброто трябва бъде тихо, трябва да бъде смирено. Че не е важно колко говорим за това, а какво правим. Но осъзнахме, че доброто не трябва да бъде тихо. Доброто трябва да бъде най-шумното нещо, което изпълва всяка една стая и затова много ви благодарим, че организирате тези награди за поредна година, защото продължавате да ни вдъхновявате и продължаваме да се учим едни от други как да достигнем до повече хора и повече добрини.

 

GZnak 2026 Kaufland

Кремена Георгиева, Кауфланд: „Най-накрая Златен знак! Този Златен знак е страхотен, заслужен и много важен за нас. 400 км не просто маркирани от хора, които ходят по планините - това е кампанията ни с БТС, а от наши служители!"

 

GZnak 2026 Merkle

Иван Драганов, Merkle: „Благотворителният комитет на Merkle приема всяка година тази награда като едно предизвикателство. Всяка година се събираме и си казваме: а сега накъде? Имаме мечта - да запалим и децата на нашите колеги с това, което всички ние тук правим, с ясната цел - след трийсет години, когато връчвате тези награди, да ни трябва зала 1 на НДК. Можем да допълним „отговорни служители" и в скоби "родители", за да осигурим наградите след 20-30 години."

Сребърен знак бе връчен на: Accenture, Aurubis, Агенция за контрол на просрочени задължения, Електроенергиен системен оператор, Eviden, EVN, Festo, HP Inc, TELUS, Уникредит Булбанк, Yettel.

Бронзов знак бе отреден на: BOSCH, Кока Кола ХБК, Дженерали Застраховане, Hitachi Solutions, Мондалийз, Paysafe, Playtech, TSD Group, Изи Асет Мениджмънт АД / Изи Кредит.

Почетен знак за участие имаше и за: Influencer.bg, KYNDRYL, НЕК, Overgas, Ringcentral.

Емоционален момент в церемонията бе връчването на специалната награда „Двигател на доброто" за професионалисти, развиващи дарителството на работното място иновативно, професионално и ефективно. Тази година наградата беше в памет на Моника Ковачка-Димитрова от SAP, която загубихме през годината - дългогодишен приятел, партньор, обучител и участник във форуми и дискусии, посветени на дарителството и доброволчеството от работното място. Отличието получи Илияна Колева от DXC, а Радослав Николов от SAP припомни колко голяма следа остави Моника и в компанията, и извън нея.

GZnak 2026 iliana koleva

„Мони беше вдъхновител и пример за хиляди, хиляди наши колеги. В това число и за много дами, защото тя даде примера как човек може да влезе на най-малката позиция в една компания и поставяйки си цели и полагайки неимоверно много усилия, може да стигне до най-високата позиция в компанията. В последните пет години тя бе част от надзорния съвет на глобалната SAP, компания със 110 000 души. Преди 15 години по нейна идея започнахме първите стъпки в дарителството и доброволчеството в SAP България. ... Много пъти сме си говорили с нея, че най-ценното за нас е, когато колегите даряват своето време, за да предадат опита си и своите знания на следващите поколения, да ги вдъхновят и да им покажат начини да бъдат успешни. Моника е идеологът и двигател на Роботика за България - най-мащабното състезание за лего роботика за ученици. ... Моника успя да бъде един много мощен двигател на доброто във всичките му разновидности."

GZnak 2026 MarinaStefanova 1

Д-р Марина Стефанова не можа да връчи лично наградите като председател на АСУ, тъй като в момента работи по научно-изследователски проект в българската антарктическа база "Св. Климент Охридски", но изпрати запис с поздрав на капитан II ранг Радко Муевски, командир на научноизследователския кораб "Св. св. Кирил и Методий".

GZnak 2026 MarinaStefanova 2

По време на церемонията тя се включи на живо от Комодоро Ривадавия в Аржентина, за да поздрави участниците и да ги срещне с Ценка Генова - председател на българското дружество „Кирил и Методий" и да ни напомни, че България е навсякъде, където има българи по света.

По време на събитието бяха обявени няколко нови инициатива на Фондация BCause и корпоративни партньори, сред които дарителската кампания Ware&Share на Remix в полза на Фонда в подкрепа на жени, пострадали от домашно насилие.

 

Събитието „Годишен знак" през 2026 година е част от празничната програма "BCause: Направихме 30".

Благодарим на JTI - сребърен спонсор; Уникредит, Виваком и фондация ЕВРИКА - бронзови спонсори, и на Neterra.tv за подаръците.

Фотограф: студио Proto

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.