• 20 Апр 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Русия обяви, че е ранила тежко главатаря на "Ал Нусра"

Русия обяви, че е ранила тежко главатаря на "Ал Нусра"

/КРОСС/ Русия обяви, че е ранила главатаря на терористичната групировка "Тахрир ал Шам" и той се намира в критично състояние, съобщава "Ройтерс", като се уточнява, че това е станало при руски въздушен удар, при който са загинали 12 полеви командири на групировката.

"Тахрир ал Шам" е новото име на Фронт "Ал Нусра", които са подразделение на терористите от "Ал Кайда" в Сирия.

Руското военно министерство уточни, че ударът е бил насочен срещу Абу Мохамед ал Голани в специална операция, ръководена от разузнавателните служби, докато се е срещал с полевите си командири.

Голани и хората му са били бомбардирани от два руски самолета вчера, отбеляза говорителят на руското военно министерство ген. Игор Конашенков, като допълни, че главатарят на терористите, който беше лидер на Фронт "Ал Нусра" преди тя да се слее с други групировки, за да се сформира "Тахрир ал Шам", е бил тежко ранен.

"В резултат на удара, главатарят на Фронт "Ал Нусра" Абу Мохамед ал Голани, получи множество рани от шрапнели и, губейки ръката си, е в критично състояние, според информация от няколко независими източници", посочи Конашенков.

По думите му, при същия въздушен удар са били убити и 50 бодигардове на Голани, както и 12 полеви командири на Фронт "Ал Нусра", включително близък помощник на Голани и началникът на службата за сигурност на терористичната групировка.

От руското военно министерство допълниха, че въздушният удар е бил част от продължаваща операция за ликвидирането на терористи, които са започнали офанзива на 18 септември, при която бяха обкръжени 29 руски военни полицаи.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.