-
13 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6672
GBP / BGN 2.2309
CHF / BGN 2.0956- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Порой отново удари Пловдив
24 Юни 2019 | 19:16
/КРОСС/ Мощен порой отново удари Пловдив. Екипи на Пожарната премахват отломките от покрива на кооперация на ул. "Павликенска" в града, който бурята отнесе. Жителите в сградата са евакуирани.
Вихрушка предшестваше силния дъжд, който отново наводни улици, подлези и ниски етажи на къщи в града.
В квартал "Кючук Париж" пътните артерии за пореден път се превърнаха в реки, подобно е положението и в останалата част на града.
Бурята прекърши и множество клони по бул. "Цар Борис Трети Обединител" и ул. "Иван Вазов", някои от тях паднаха върху автомобили и нанесоха сериозни щети на десетки коли.
Наводнени са отделни участъци от улиците "Даме Груев", "Скопие", "Братя Бъкстон", бул. "Христо Ботев" в района на Сточна гара, "Македония", Коматевския възел.Навсякъде в града движението е затруднено и има задръствания от автомобили и автобуси на градския транспорт, който се движи със закъснение.
Градушка с големината на грахово зърно удари пловдивското село Раковски. Все още няма данни за нанесените щети по отглежданите от жителите на селото култури.