•  GBP / BGN 2.3227
  •  CHF / BGN 2.0514
  • Времето:  София 28°C

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Китай

/КРОСС/ Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Чънду (Китай) с награден фонд от 1 152 805 долара. Поставеният под номер 3 българин отстрани Кристофър О'Конъл след 6:4, 6:1 за час и 25 минути.

"Щастлив съм. Дълго чаках, защото предните мачове бяха доста дълги. Познавам играта на О'Конъл и се надявам да се представям още по-силно. Двубоят срещу Александър Зверев ще бъде съвсем нормален. Играли сме заедно, познаваме се отлично. Ще бъда много доволен, ако успея да го победя", заяви Григор Димитров веднага след победата си на четвъртфиналите в Чънду.

Следващият съперник на българина е лидерът в основната схема Александър Зверев (Германия), който по-рано днес елиминира сърбина Миомир Кецманович в три сета - 5:7, 7:5, 6:2.

Григор Димитров се класира за четвърти полуфинал през 2023 година. Хасковлията има шест поражения в седем двубоя срещу Зверев. За последно двамата играха в третия кръг на Откритото първенство на САЩ в самото начало на септември. Тогава германският представител победи в четири части.