-
14 Яну 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Вашингтон: „Хизбула“ съхранява взривни химикали в цяла Европа
18 Септември 2020 | 18:45
/КРОСС/ Координаторът на САЩ за борба с тероризма Нейтън Сейлс обвини „Хизбула" в съхранение на химикали, които могат да бъдат използвани за производство на експлозиви в няколко европейски държави. Той призова страните в Европа и света да наложат забрани за организацията.
„Защо „Хизбула" би съхранявала амониев нитрат на европейска земя? Отговорът е ясен: „Хизбула" държи там оръжията си, за да може да извършва големи терористични атаки, когато тя или господарите й в Техеран сметнат за необходимо", каза Сейлс.
Той заяви, че оперативните работници на „Хизбула" са преместили доставките на амониев нитрат от Белгия във Франция, Гърция, Италия и Испания през последните години и се съмнява, че ще продължат да съхраняват материали в цяла Европа.