• 19 Юни 2025 | 22:37:45
  •  USD / BGN 1.7040
  •  GBP / BGN 2.2899
  •  CHF / BGN 2.0831
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Доц. Милен Любенов: Доган и хората около него вероятно ще загубят марката ДПС

Доц. Милен Любенов: Доган и хората около него вероятно ще загубят марката ДПС

/КРОСС/ Доган и хората около него вероятно ще загубят марката ДПС. Дали ще направят нова партия е въпрос на личен избор. Тук въпросът е дали структурите около Доган ще устоят на натиска. Това мнение изрази снощи политологът доц. Милен Любенов в предаването "Денят на живо" по Нова нюз.

Той спомена, че към днешна дата социологическите проучвания дават около 5-6% за хората около Доган, но се вижда, че "Пеевски е в доста по-добра позиция".

Той коментира и предложението на Делян Пеевски за спиране на партийната субсидия и отнемането на държавни и общински публични сгради за партии, чиито лидери, председатели и съпредседатели са разследвани за тежки умишлени престъпления по НК.

Това предложение дойде като отговор на предложението на ПП-ДБ за санкциите по Магнитски. Това е противоконституционно и не мисля, че ще бъде допуснато до гласуване в зала. Самият Пеевски знае, че предложението е противоконституционно, добави Любенов.

Относно референдумът за еврото, предложен от президента Радев, доц Любенов каза: Президентът използва темата от гледна точка на личния си интерес. Не става дума за загриженост за хората и гражданите да бъдат питани. Трябва да разглеждаме това предложение в средносроче и дългосрочен план относно политическото бъдеще на президента.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.