• 27 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6595
  •  GBP / BGN 2.2406
  •  CHF / BGN 2.1060
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Гледането на много онлайн видео увеличава скуката

Гледането на много онлайн видео увеличава скуката

/КРОСС/ За доста хора гледането на видео в обществените мрежи е развлечение и табиет. Според изследване на Университета на Торонто Скарбуро обаче прекомерното гледане на онлайн видео има и своите отрицателни страни, оповестява в. Guardian.

В изследването са взели участие над 1200 души, разграничени на седем опита. Целта е да се открият желаните дейности и привички на потребителите и резултатите от тях. Например хората доста бързо превключват на идващия клип, в случай че актуалният им се стори отегчителен.

Също по този начин хората желаят да има функционалности за бързо приплъзване напред и обратно в границите на клипа. Но какво мислят хората и какво действително се случва, се оказва друго. Експериментите демонстрират, че потребителите правят оценка клиповете като по-скучни, когато има функционалности за приплъзване.

И противоположното - считат видеата за по-интересни, когато не ги превъртат небрежно. Също по този начин изследването открива, че за хората гледането на няколко 5-минути клипа, сред които може да се превключва, се прави оценка като по-скучно от гледането на един 10-минутен клип.

Има и известни разлики в тези резултати съгласно демографските характерности. За по-възрастните консуматори всички тези елементи нямат изключително значение и те обръщат внимание най-много на самото наличие на видеото, а не дали могат да го превключват и какъв брой атрактивно им се коства.

Авторите на изследването предлагат на всички консуматори да не бързат да превключват видеото, а да му дадат късмет. Така то ще е по-интересно за тях и ще помогне за намаляването на чувството на досада и досада. Бързото превключване постоянно се прави точно, с цел да направи нещата по-интересни, само че в множеството случаи има противоположен резултат.

Източник: vesti.bg

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.