• 01 Фев 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Илиян Йончев: БСП ще води позитивна кампания, насочена да се бори за хората

Илиян Йончев: БСП ще води позитивна кампания, насочена да се бори за хората

/КРОСС/ Следващата седмица ще има конгрес на БСП, защото е решил Националният съвет и ние спазваме нашите решения, заяви в интервю пред БНР депутатът на БСП Илиян Йончев.

"Следващата събота и неделя отиваме на конгрес. Моето лично мнение винаги е било, че конгресът трябва да е след изборите, но какво значение има лично мнение, когато мнозинството в Национални съвет е взело решение. Дали ще се смени председателят ще решат делегатите на конгреса, а те са над 900 и ще оставим нашите партийци да вземат своето информирано решение", коментира Йончев.

Той посочи, че и в момента вървят конференциите в структурите на БСП и такава е и в Плевен. И обясни, че няма единна кандидатура, а са няколко - Атанас Зафиров, Борислав Гуцанов, Крум Зарков, Калоян Паргов.

"Даваме право на партийните организации  да излъчат своите фаворити и ги изпращаме към Националния съвет", обясни Йончев.

Според него БСП във властта е направила доста важни за страната стъпки в социалната сфера - увеличаване на МРЗ, разкриване на домовете за стари хора, запазване на Швейцарското правило в пенсионната система.

По отношение на слизането на Румен Радев на политическия терен Йончев сподели, че имало много политически проекти в последните 5 години и " късаха живо месо от БСП":

"Но БСП е единствената партия, която не е лидерска и нямаме съмнение, че БСП ще участва и в следващия парламент. Нашата работа като депутати и кандидати е да направим силна кампания и тя не е в тик-ток и Фейсбук, а в срещите и с живия контакт с хората, за да обясним къде и как сме допуснали компромиси, как сме свършили работа и да покажем, че БСП е жива и силна."

Депутатът на Столетницата подчерта, че 40% сред тях са млади хора и "това е добър старт, и мисля, че те спокойно ще лидират една подновена парламентарна група".

За предложените промените в Изборния кодекс и ограничаване на броя на секциите в чужбина Йончев коментира:

"Не мога да нарека това ограничаване на правата на българските граждани извън ЕС. На последните избори сме свидетели на нарушения на такива секции, особено извън ЕС. Това изисква по ефективно разпределение в чужбина с цел осигуряване на прозрачността и честността на изборите. Преди преработения Изборен кодекс имахме 35 секции. Не мога категорично за кажа, че това е игра межда АПС и ДПС-НН, защото те имат достатъчно гласове в чужбина."

Илиян Йончев е убеден, че БСП ще води позитивна кампания, насочена да се бори за хората:

"Това е най-лявата и стара партия  и е нормално нашите политици и платформи трябва да са обвързани с качеството на живот на хората. А за избора на служебен премиер, Илияна Йотова като наш президент, мисля, че ще прояви мъдрост и далновидност и ние изцяло се доверяваме на нейния избор. Видяхте, че тя има определен стил, посрещна всеки един. Сега има 5 кандидати, от които Йотова ще избира."

В Неделя 150 Йончев коментира свършеното от БСП в съвместното управление с ГЕРБ, ИТН, както и слизането на Радев на политическата сцена.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Zeljko

Преживяването на кражба на трудно спечелените ви крипто средства може да бъде обезсърчително, но работата с професионалисти като Trustwavehackerstech може да ви помогне да възстановите доверието и увереността си. Тяхната ангажираност за възстановяване на откраднатите ми средства не само ми върна парите, но и възстанови вярата ми в крипто пазара и инвестиционните възможности. Въпреки че пътуването ми с Trustwavehackerstech завърши със задоволителен резултат, е важно да се поддържа бдителност в света на крипто инвестициите. Киберпрестъпниците непрекъснато се развиват и нуждата от професионална помощ за осигуряване на вашите инвестиции не може да бъде надценена. Като останете бдителни и разчитате на експерти като Trustwavehackerstech, можете по-добре да защитите активите си и да сведете до минимум рисковете, свързани с крипто инвестициите. Техният опит и отдаденост на процеса на възстановяване доведоха до задоволителен резултат от възстановяването на откраднатите средства. Това служи като напомняне за важността на професионалните услуги за възстановяване на крипто средства като Trustwavehackerstech за възстановяване на доверието в света на дигиталните инвестиции. Имейл: Trustwavehackerstech2 @ gmail com

Преди 1 часа

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.