-
14 Юни 2025 |
USD / BGN 1.6990
GBP / BGN 2.2996
CHF / BGN 2.0898
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Надежда Йорданова: Меморандумът не е ултиматум, не е и предложение за коалиция

25 Февруари 2024 | 11:20

/КРОСС/ „Този документ (меморандумът, предложен от ПП-ДБ на ГЕРБ) в никакъв случай не е ултиматум - това е основа за водене на разговори". Това каза в интервю за предаването „Тази неделя" Надежда Йорданова, депутат от ПП-ДБ и бивш министър на правосъдието.
„Това не е коалиционно споразумение, защото то не включва всички елементи на управлението. Това е по-скоро механизъм за вземане на решения", уточни Йорданова.
На въпроса дали „Демократична България" се срамува да влезе в коалиция с ГЕРБ тя отговори, че от ДБ са фокусирани върху конкретни резултати.
„Ние дължим на българския народ правителство, което е избрано от парламента. България трябва да бъде управлявана от редовно правителство - трябва да има разумно и отговорно поведение и ротацията трябва да се случи при ясни и прозрачни условия", смята депутатът от ПП-ДБ.
Според нея разговори за ротацията ще има и те трябва да бъдат проведени спокойно, извън светлините на прожекторите.
За случая около показно убития Мартин Божанов-Нотариуса бившият правосъден министър коментира, че ѝ е известен сигналът за заплахите спрямо съдия Владислава Цариградска.
„Случаят „Божанов" трябва да се разплете, дължим това на българското общество Трудно е да се приеме, че това се е случвало без политически гръб", коментира Йорданова.
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
13 Юни 2025 | 20:38
Областните управители в Североизточна България ще съдействат на ЕРП Север за осигуряване на стабилно електрозахранване13 Юни 2025 | 19:22
2500 души от уязвими групи ще получат подкрепа по програма на МОН и Конфедерация ШвейцарияПОЛИТИКА