• 13 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6672
  •  GBP / BGN 2.2309
  •  CHF / BGN 2.0956
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Иван Таков: Ако не искаме човеконенавистни идеологии да тровят обществата, трябва да помним и да пазим миналото

Иван Таков: Ако не искаме човеконенавистни идеологии да тровят обществата, трябва да помним и да пазим миналото

/КРОСС/ Отвратителната разправа с Паметника на Съветската армия превърна сърцето на Княжеската градина в символ на безидейното, доминирано от дребни душици настояще, каза заместник-председателят на БСП в словото си на Девети септември

Ако не искаме човеконенавистни идеологии да тровят обществата, трябва да помним и да пазим миналото. Това каза Иван Таков, председател на БСП - София и заместник-председател на БСП, в словото си по време на честването на Девети септември. Столичната организация на социалистите, заедно с Българския антифашистки съюз (БАС), тържествено отбелязаха 81 години от победата над фашизма пред Паметника на Съветската армия в Княжеската градина. На официалното честване, освен Иван Таков, присъстваха министърът на труда и социалната политика и член на Националния съвет на БСП Борислав Гуцанов, членовете на Изпълнителното бюро на БСП и народни представители Атанас Атанасов и Габриел Вълков, председателят на Младежкото обединение в БСП - София Мартин Велев, председателят на БАС Евгений Белий, председателят АБВ Румен Петков, както и представители на останалите коалиционни партньори. По-рано през деня председателят на Изпълнителното бюро на Националния съвет на БСП Атанас Зафиров, заместниците му Иван Таков, Калоян Паргов, Иван Иванов, който е и министър на регионалното развитие и благоустройството, членове на Изпълнителното бюро, народни представители и общински съветници поднесоха венци и цветя на Братската могила.

"Тази година решихме да нарушим традицията и да празнуваме победата над фашизма в България пред Паметника на Съветската армия, защото събитията от последната година го налагат. За това време той престана да бъде само паметник на героичното минало. Отвратителната разправа с монумента превърна това място в символ на безидейното, доминирано от дребни душици настояще, каза в словото си Иван Таков. - Този факт още повече задължава нас сега да го превърнем в символ на едно по-добро бъдеще. Нямам никакво съмнение, че ще го направим. Ние знаем как".

Председателят на столичната организация на социалистите отбеляза, че борбата срещу фашизма е в генезиса на БСП. "Същата тази борба, благодарение на която само в рамките на три десетилетия България беше превърната в индустриална и технологична сила. Победата над нацистка Германия и отхвърлянето на фашистката идеология отвориха възможността и за универсалното безплатно здравеопазване и образование и за достоен живот на всеки, независимо от неговия произход и социален статус, каза още Иван Таков. - Затова днес се налага ясно и силно да кажем: "Не на опитите за ревизия на миналото!". Днешната реабилитация на фашизма и нацизма, която виждаме по стадиони, по улици, но и в държавни институции, е резултатът от социалния и икономически упадък на обществото ни след 35 години налагане на ултра пазарни политики, на 35 години пещерен антикомунизъм".

Заместник-председателят на БСП беше категоричен, че безидейността и профанизацията на настоящето логично са намерили своя символ - тортата с разчленените тела на героите от паметника, с която се черпеха "едни дребни душици на коледно парти". "Ние ясно и категорично заявяваме: No pasaran! Няма да стане! Историята не може да бъде нарязана с флекс. А настоящето не може да бъде заложник на неграмотността и примитивизма, заяви Иван Таков. - Днес трябва да погледнем напред в бъдещето. Само 81 години след края на Втората световна война светът отново се движи от алчността, омразата и военното опиянение. Ако не искаме да се повтори ужасът на войната, ако не искаме човеконенавистни идеологии да тровят обществата, ние трябва да помним и да пазим миналото. Но трябва и да мечтаем! И да се борим за нашето бъдеще. Всеки един от нас, всеки ден".

 

Пресцентър

на Градския съвет на БСП - София

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Vytis

Бях измамен за 154 000 долара. Говорех с руснак, на когото бях изпратил пари в биткойни и почти загубих всичко. Г-н Денис, който току-що беше започнал, обаче се намеси навреме и ми върна биткойни на стойност 154 000 долара. Той наистина върши добра работа, препоръчах го на няколко приятели и колеги, които всички станаха доволни клиенти. Той ми помогна много в търговската индустрия, можете да се свържете с него. Хакерство и възстановяване на средства. Той е най-добрият и има разнообразни умения за възстановяване на средства и разкриване на измамници. Щастлив съм, че си върнах парите, няма срам да си жертва на една от тези сложни и хищнически операции. Като го съобщите, можете да си върнете част или всичките си загубени средства и да предотвратите измамниците да се насочват към други. За да възстановите измамно получени биткойни средства, да изчистите или изтриете криминални досиета и да се занимавате с добив на биткойни, свържете се с TRUSTWAVEHACKERSTECH на този имейл, Trustwavehackerstech2@gmail.com

10.09.2025 15:36:32

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.