• 13 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6672
  •  GBP / BGN 2.2309
  •  CHF / BGN 2.0956
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Около 30% от учителите вече са си направили антигенни тестове

Около 30% от учителите вече са си направили антигенни тестове

/КРОСС/ 20% от родителите, участвали в проучването за това дали децата им да бъдат тествани с антигенен тест, са дали положителен отговор, това заяви директорът на Дирекция в МОН Пенка Иванова.

На вчерашната среща с министъра на здравеопазването и министъра на образованието представителите на родителските организации споделиха, че опасенията им са във връзка с това кои трябва да бъдат тествани и кои ще бъдат тествани, кой и къде ще извърши тестването, както и кой и къде ще получи резултатите и за какво ще се използват те.

Пенка Иванова обясни, че идеята е да се направи моментна снимка на заболеваемостта в училищата, след частичното връщане на учениците в класните стаи. Изследването цели още да бъде осигурена една по-безопасна и здравословна среда в училище.

В тестването ще участват ученици от 1. до 12. клас. Иванова беше категорична, че информацията за резултатите от тестовете ще стигне единствено и само до родителите на детето. Ако са необходими последващи действия, тогава ще бъде уведомен и класният ръководител, а също и директорът с цел да се карантинира паралелка и да се направят изследвания на контактни лица.

Изследванията ще се правят само от медицински специалисти, каза тя и допълни, че на този етап няма да се правят изследвания за антитела.

Пенка Иванова обясни още, че провеждането на антигенни тестове би позволило да не се затварят цели училища и преминаването отново на онлайн обучение. Важно е да се създаде спокойна атмосфера в училище, за да приключи успешно учебната година.

Около 30% от учителите са си направили антигенни тестове. Прилагането на антигенен тест е доброволно както за децата, така и за учителите, подчерта тя.

Националното външно оценяване ще се проведе и за 4. и 10. клас в заложените срокове, при всички необходими мерки за неразпространение на вируса, каза още тя.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.