• 19 Юни 2025 |
  •  USD / BGN 1.6995
  •  GBP / BGN 2.2870
  •  CHF / BGN 2.0800
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

3-годишно дете има нужда от 200 000 лв. за лечение в Турция

3-годишно дете има нужда от 200 000 лв. за лечение в Турция

/КРОСС/ 3-годишно дете от Банкя има нужда от помощ, за да проходи. Лечение в Турция дава надежда на семейството, но сумата от 200 000 лева е непосилна за тях.

Роден в шестия месец от бременността, животът на Ивелин започва с битка, която продължава и до днес.

След пет тежки операции и диагноза хидроцефалия той не може сам да се изправи на крака. Въпреки това винаги носи усмивката на лицето си.

„Както виждате, той е лъчезарно дете, усмихнато дете. Въпреки нещата, които са му се случили, той не спира да се усмихва. Има неустоима жажда за живот", казва неговата майка.

Цялото семейство се грижи Ивелин, защото той не може да бъде самостоятелен.

За Ивелин има надежда - той може да проходи, но трябва да се лекува в Турция.

"По документи те очакваха да видят едно дете, което може да си мърда само очите, но той ги смая. Всички лекари в Турция казаха - той е чудо на природата, това не сме го виждали никога досега", разказва още майката.

Лечението включва вливане на стволови клетки и рехабилитация, но струва 200 000 лева - сума, която семейството не може да си позволи.

„Разбрахме се в момента, в който съберем цялата нужна сума за четирите вливки на стволови клетки, тогава да заминем тъй като ако успеем да съберем за първата и заминем, а след това за втората. Лечението се прекъсва и не е добре", обяснява майката на детето.

А мечтата на всички е да видят Ивелин за първи път на крака.

Ако имате желание и възможност да помогнете на Ивелин и семейството му, данните на банковата сметка за дарения са:

Титуляр: Ивелин Стефанов
Основание: "Дарение" или "За лечението на Ивелин Стефанов"
IBAN: BG50UBBS80021078041450

Можете също така да дарите средства тук: https://pavelandreev.org/bg/campaign/da-podarim-mechtanoto-detstvo-na-ivelin

 

 

Източник: БТВ

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.