• 21 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1600
  •  GBP / BGN 0.8656
  •  CHF / BGN 0.9165
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Комисия на ЕП ще обсъди днес външното влияние на последните предсрочни избори в България

Комисия на ЕП ще обсъди днес външното влияние на последните предсрочни избори в България

/КРОСС/ Специалната комисия на Европейския парламент за защита на демокрацията ще обсъди днес данни от наблюдението за опити за външно влияние в предсрочните избори за Народно събрание в България от 19 април.

Сред участниците в събитието ще бъдат служебният заместник-министър на външните работи Велизар Шаламанов и разследващият журналист Христо Грозев, се посочва в съобщение на ЕП. Отбелязва се, че последните избори у нас бяха осмите поред за последните пет години. Допълва се, че изборите са се състояли на фона на политическа нестабилност и опасения за корупция.

Според оценката на наблюдателите от Парламентарната асамблея на Съвета на Европа последните избори за народни представители в нашата страна са били произведени прозрачно. Онлайн кампанията изигра важна роля за ангажираността на избирателите и улесни разпространението на дезинформация, включително за дейността на правителството, отбелязаха международните наблюдатели.

Въпреки че властите създадоха възможности за справяне с дезинформацията и опитите за чуждестранната намеса, пропуските в прилагането на европейското законодателство и бавното съгласуване между институциите затрудниха тяхната ефективност, се допълва в техните заключения.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.

Анонимен

Този педал, Грозев, още ли е жив? Явно руските специални служби са силно надценени, след като толкова години Путин не е в състояние да види сметката на най-опасния си противник. Шегувам се естествено. Грозев е лъжец и агент на МИ 6. Майната му. Трябва да сме паднали много ниско след като допускаме това говно да дава оценка на процесите у нас, независимо че ПП са британско чадо.

04.05.2026 17:45:40

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.