• 14 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6672
  •  GBP / BGN 2.2309
  •  CHF / BGN 2.0956
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

„Когато си просто пълнеж, гарнитура и притурка“: БСП няма място в този кабинет според евродепутат

„Когато си просто пълнеж, гарнитура и притурка“: БСП няма място в този кабинет според евродепутат

/КРОСС/ БСП беше пословична с политиката си, която се бореше да разгради един модел на управление в България, изпъстрен с корупция и с неща, с които левите хора не са съгласни. Изведнъж всяка една коалиция в този момент би означавала политическа гибел за БСП. Това каза в BTV „Тази сутрин“ Петър Витанов, евродепутат от Прогресивен алианс на социалистите и демократите в Европейския парламент. В тази ситуация БСП не би могла да бъде нищо повече от смокинов лист, пето колело, четвърта предавка или както искате го наречете, допълни той.

По думите му редовно правителство е крайно необходимо в този момент, но не вижда защо единствената лява политическа партия в българския парламент може да участва в дясно правителство.

Ако резултатът беше друг, ако бяхме спечелили поне два пъти по-голям процент, за да можем да определяме дневния ред на това правителство, може би тогава въпросът щеше да бъде резонен. Но когато си просто един пълнеж, една гарнитура и притурка, то тогава БСП няма място в това правителство, категоричен бе Витанов. Той е убеден, че влизането на социалистическата партия в подобен експертен кабинет би довело до края на съществуването ѝ.

Петър Витанов не се съмнява, че освен това, което виждаме по телевизията, се водят и друг тип разговори, включително "за договаряне и за пазарлъци за конкретни министерства".

Виждам индикации от страната на ръководството на БСП да влезе в подобен кабинет, замаскирано зад експертен, за кабинет на националното спасение. Но това ще доведе до абсолютна катастрофа на следващите избори и до невъзможност за възстановяване на партията, убеден е евродепутатът.

Според него министър-председател „с празни кутийки“ не звучи достатъчно авторитетно и сериозно. За Мария Габриел има само положителни впечатления.

Ходът на ГЕРБ е добър, защото тя се ползва с авторитет и подкрепата на европейските институции, които са важни. Показва сериозност в намеренията – дори да не бъде съставен кабинет, една от основните цели на ГЕРБ би била да демонстрира желание за кооперативност, коментира Витанов.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

А ти самият от притурката ли си или от гарнитурата.Използва БСП да се развяваш из Брюксел за наша сметка и стана много, много принципен и особено умен.

12.05.2023 15:27:15

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.