• 15 Яну 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Военните ни от Босна и Афганистан отбелязаха 6 май

София /КРОСС/ Военнослужещите от българския контингент в Босна и Херцеговина направиха дарение по повод 6-ти май - Ден на храбростта и празник на Българската армия за детската градина за деца с увреждания в град Бугойно. Със събраните собствени средства на военнослужещите бяха закупени телевизор, хладилник, DVD плеър и лакомства, съобщиха от Министерството на отбраната. Старши националният представител на българския военен контингент в Босна и Херцеговина капитан І ранг Коста Андреев и началникът на групата за връзка и наблюдение в град Бугойно майор Желязко Желев връчиха дарението на церемония в присъствието на представители на неправителствената организация на родители, граждани и приятели на деца и младежи със специални нужди „Лаптер" в град Бугойно, родители на децата и представители на местната власт.
Българските военнослужещи от военния контингент в Кабул, Афганистан отбеляза тържествено 6-ти май - Ден на храбростта и празник на Българската армия. На церемонията присъстваха Н.Пр. посланикът на Република България в Афганистан Валерий Аржентински, командирът на групата американски бази в Кабул полковник Джон Хамънд, командващият летище KAIA генерал Виктор Стримбеану, офицери от щаба на ISAF, представители на коалиционните партньори и офицери от Афганистанската народна армия.

За проявени висок професионализъм и отговорност при изпълнение на служебните им задължения през изминалия период на мисията бяха наградени военнослужещи от българския контингент в Кабул. С възпоменателен плакет бяха отличени командирите на OMLT екипите в Кабул подполковник Златко Марков и подполковник Венцислав Ангелов, както и капитан Стефан Марков и лейтенант Марин Маринов от състава на 4-та охранителна рота за отбрана на летище Кабул. Със сувенири бяха наградени старшина Георги Христов, редник втори клас Елена Билчева и ефрейтор втори клас Крум Савов от състава на 4-та рота. Грамоти получиха старшина Методи Методиев, ефрейтори втори клас Светослав Бартолов, Иван Краев, Петко Темелков, Сава Ковачев, Явор Димитров и редник втори клас Анелия Петрова от ротата на летище Кабул.

/ЦГ/

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.