• 15 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6672
  •  GBP / BGN 2.2309
  •  CHF / BGN 2.0956
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Българи, връщащи се от Великобритания, се смятат за дискриминирани заради задължителната карантина

 Българи, връщащи се от Великобритания, се смятат за дискриминирани заради задължителната карантина

/КРОСС/ От 1 юни отпадна задължителната карантина при влизане у нас на българи и чужденци от страните в Европейския съюз. Същото се отнася и за Сърбия, и за Северна Македония. Задължителната карантина обаче, остава в сила за пристигащите от Швеция, Великобритания, Белгия, Ирландия, Португалия, Испания, Италия и Малта. Българите, живеещи на Острова смятат това за дискриминация.

Според заповедта на Кирил Ананиев от 29 май, на задължителната карантина не подлежат: Лица, пътуващи по хуманитарни причини, представители на търговско-икономически дейности, водачи на автобуси и товарни автомобили, членове на екипажите на плавателни съдове .

За Николина Паякова, която живее от 5 години със семейството си във Великобритания, заповедта създава условия за дискриминация.

Много сме възмутени от тази заповед, най-малкото защото мерките не са за всички. Ние пътуваме заедно 3 часа с един бизнесмен, например. Ако аз съм заразена или някой от самолета, то се предполага, че всички ще се заразим. Слизайки на летището, мен ме задължават на карантина, посочи Николина.

След 1 седмица тя ще лети от Лондон за София с двете си деца. Но тъй като не попадат в нито една от графите с лица, освободени от карантина, те ще трябва да я спазят 14 дни.

Аз ще ида с личния си автомобил до летището, тоест единственият вариант да се заразя е на летището, където ще бъде и същият този бизнесмен. Рискът, който мога аз да занеса, е същият и за него. Дори той е по опасен, защото тук има бизнес и има много контакти, отколкото аз, която стоя тук сама с децата си. Не виждам логиката, аз да съм под ключ с децата ми, а този бизнесмен да си ходи по задачи, коментира жената.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.