• 12 Яну 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Лесен начин за подсилване на имунитета през зимата

Лесен начин за подсилване на имунитета през зимата

/КРОСС/ Зимата често носи със себе си не само студено време, но и първите неразположения - сухо гърло, умора и отслабен имунитет. В търсене на по-естествени решения, все повече хора се обръщат към домашно приготвени рецепти с натурални съставки.

Здравният консултант и любител кулинар Катина Симеонова показва как у дома могат лесно да се приготвят бонбони за подсилване на имунитета и подобряване на общото здраве през зимния период. Рецептата включва лимон, джинджифил, мед, канела и захар.

„Лимонът е свеж и съдържа витамин C, джинджифилът подпомага кръвообращението, медът подобрява вкуса и има благоприятен ефект върху гърлото, а канелата е антиоксидант и помага за регулиране на кръвната захар", обясни Катина. По думите ѝ бонбоните не са диетични, но са направени от подбрани съставки и с истински аромати.

Идеята за рецептата се ражда от личен опит. Катина споделя, че прекарва голяма част от времето си у дома и се отоплява с климатик, което през зимата води до изсушаване на гърлото. След експерименти с различни съставки тя открива, че тези бонбони помагат за овлажняване на лигавицата и подобряват усещането в гърлото.

Приготвянето е бързо и лесно - джинджифилът се настъргва и изцежда, лимонът се изстисква, а всички съставки се смесват и загряват на котлона до получаване на подходяща консистенция. След оформяне и охлаждане бонбоните са готови за консумация.

„Това е лесен и бърз начин всеки да се погрижи за себе си през зимата", казва Катина. А резултатът - ароматни и вкусни бонбони, които не само изглеждат добре, но и носят усещане за комфорт в студените дни.

Нова телевизия, „Събуди се"

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.