• 13 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6672
  •  GBP / BGN 2.2309
  •  CHF / BGN 2.0956
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Председателят на НС Наталия Киселова откри академичната година в Софийския университет „Св. Климент Охридски“

Председателят на НС Наталия Киселова откри академичната година в Софийския университет „Св. Климент Охридски“

/КРОСС/ Председателят на Народното събрание Наталия Киселова участва в откриването на академичната година в Софийския университет „Св. Климент Охридски", където самата тя преподава. По време на официалната церемония тя се обърна към преподавателите, студентите и гостите с приветствено слово и връчи студентски книжки на първокурсници, приети с отличие в университета.

С огромно вълнение и гордост заставам пред вас - от преподавателската катедра, но и като възпитаник на Алма матер, към която изпитвам дълбока признателност, каза Наталия Киселова. Тя подчерта, че университетът е не само образователна институция, а духовен и интелектуален стожер на българското общество.

Председателят на парламента припомни завета на Евлоги Георгиев, един от големите дарители на университета, че "няма прогрес без просвета". По думите ѝ това послание е особено актуално и днес, когато обществото се нуждае от знание, критично мислене и морални ориентири.

Софийският университет продължава да бъде средище на свободния дух, на научните постижения и на гражданската доблест, отбеляза още Наталия Киселова. Тя благодари на преподавателите за техния професионализъм, отдаденост и пример, както и на студентите - за устрема, който носят и за успехите, с които прославят българското висше образование по света.

Към първокурсниците Наталия Киселова се обърна с думите: Вие ставате част от семейство със световно име. Бъдете дръзки, бъдете свободни в мисленето си, търсете знания и стойност - тук ще получите и най-доброто образование, и уроците на живота.

Церемонията завърши с изпълнение на университетския състав за старинна музика с диригент Красимира Цуцуманова, както и с традиционното връчване на книжки на новоприетите студенти и пожелание за успешна академична година за всички преподаватели и възпитаници на най-старото висше училище в България.

 

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Vitalik

Една страхотна компания за възстановяване на инвестиции се нуждае от страхотен екип и само когато експерт обслужва клиентите с почтеност и доверие, могат да се постигнат страхотни резултати. Моето пътуване започна, когато несъзнателно инвестирах в схема за криптовалута, привлечен от обещаните печалби. В началото видях печалби, затова инвестирах повече, очаквайки да спечеля милиони в рамките на няколко месеца. Това обаче се оказа измама. Въпреки че поискаха възстановяване на сумата до 50%, те ме манипулираха да изпратя още, докато не осъзнах, че искат да ме измамят. Докладвах ги на властите и лицето за контакт на TWHT ме насочи към TRUSTWAVEHACKERSTECH RECOVERY FIRM. Първоначално бях скептичен към тази компания заради източника. От началото до края финансовият им екип работи професионално, за да възстанови всичките ми откраднати средства и печалби. Все още съм шокиран от резултата. Контакт: trustwavehackerstech2@gmail.com

01.10.2025 20:21:22

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.