• 13 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6672
  •  GBP / BGN 2.2309
  •  CHF / BGN 2.0956
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Николай Патрушев: Молдова „или ще стане част от друга държава, или ще престане да съществува“ заради „антируската си политика“

Николай Патрушев: Молдова „или ще стане част от друга държава, или ще престане да съществува“ заради „антируската си политика“
Той направи скандалното изказване в интервю, като освен това обвини молдовското правителство за енергийната криза и призова Кишинев „да не лъже себе си и народа си", а да „признае грешките си и да започне да поправя ситуацията"

/КРОСС/ Молдовски официални лица осъдиха неотдавнашните изказвания на Николай Патрушев, съветник на руския президент Владимир Путин, който заяви, че Молдова „или ще стане част от друга държава, или ще престане да съществува" заради „антируската си политика", съобщи молдовската медия NewsMaker.

Патрушев направи скандалното изказване в интервю, като освен това обвини молдовското правителство за енергийната криза и призова Кишинев „да не лъже себе си и народа си", а да „признае грешките си и да започне да поправя ситуацията".

Молдовското външно министерство нарече забележките недопустима намеса във вътрешните работи на страната.

„Молдова е суверенна държава, която твърдо стои на пътя на демокрацията и европейската интеграция, в съответствие с волята на своите граждани", заявиха от дипломатическото ведомство.

Енергийната криза, влошена от спирането на доставките на газ от страна на Русия през декември 2024 г., беше определена от Кишинев като изнудване от страна на Кремъл и заплаха за националната сигурност.

Молдова започна да се снабдява с електроенергия от европейските пазари, което доведе до значителни смущения в контролирания от Русия регион на Приднестровието, включително прекъсвания на електрозахранването и спиране на промишлеността.

Преди това приднестровските власти отхвърлиха предложение от Кишинев да помогнат за закупуването на газ чрез европейски платформи.

 

Източник: БГНЕС

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Става, ама по тази логика Усрайна и цялата Прибалтика трябва да се върнат в Русия. Отделно Кавказ. Подозирам, обаче,, че педерастите русофоби няма да съ съгласни.

16.01.2025 11:10:34

Анонимен

Молдова преди да я приватизират Ватниците е била част от Румъния, така че е съвсем естествено да се върне там където е била.

15.01.2025 20:57:45

Анонимен

Молдавските политице ще го духат много скоро. Патрушев е прав. Нещастниците най-вероятно ще станат румънци, естествено без Приднестровието или всички заедно ще се върнат в рамките ва бившия СССР. Слава на Русия.

15.01.2025 19:01:38

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.