• 23 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6595
  •  GBP / BGN 2.2406
  •  CHF / BGN 2.1060
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Лидерите от Г-7 ще излязат с декларация за Китай, заяви Белият дом

Лидерите от Г-7 ще излязат с декларация за Китай, заяви Белият дом

/КРОСС/ Лидерите на страните от Г-7 ще излязат с декларация за общ подход по отношение на Китай, заяви тази сутрин съветникът на Белия дом по въпросите на националната сигурност Джейк Съливан, цитиран от Ройтерс.

Съливан изтъкна, че целта на държавите от Г-7 е да намалят рисковете в отношенията с Китай, а не да сложат край на сътрудничеството с Пекин.

Очаква се в декларацията да бъдат очертани начини за защита на чувствителни технологии, включително и мерки в сферата на инвестициите.

"В декларацията ще бъде отбелязано, че всяка страни си има свои собствени отношения и подход, но че сме обединени и споделяме набор от общи елементи", каза още Съливан, имайки предвид плановете на страните от Г-7 да продължат сътрудничеството си с Китай, като в същото време изразяват безпокойството си по редица въпроси, свързани с отношенията с Пекин.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Смешници. Какво си въобразяват. По-скоро Китай трябва да излезе с декларация за тях, но няма да го направи. Ще ги остави да се излагат и да лаят по кервана.

20.05.2023 14:25:12

Анонимен

Мале-е-е, тези сега ще си го вкарат четвъртит. Китай ше излезе с нещо мъгляво и след това ще ги отреже от всичко. И като им спре и той дъстъпа до относително евтини суровини, в добавка към това което те сами ще си спрат, и мръсната седморка ще изхълца. То всъщност не знам какво е онстанало от нея. Щатите са пред технически дефолт и с огромен дълг, управлявани от идиоти, Великобритания е жива-умряла, Германия се деиндустриализира, Франция - не знам ама и тя не е добре икономически, Япония не знае на кой свят е, а Австралия винаги ми е била загадка- добре си живеят само от овце и кенгуру. Почвам да си мисля, че Байдън е агент на Путин. Дано да го изберат отново. Тогава вече ще съсипе не само щатите а и съвкупния Запад.

20.05.2023 12:59:14

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.