-
29 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6623
GBP / BGN 2.2414
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Костадин Костадинов: Когато виждаме престъпление, ние веднага подаваме сигнали
27 Юни 2024 | 18:54
/КРОСС/ В предаването „Още от деня" по БНТ Костадин Костадинов относно сигнала към КПКОНПИ по повод Гюров, каза че този сигнал идва от тях. „Ние дадохме специален брифинг, отделно от това четохме декларация. Разпадна се правителството и в момента ДПС разчиства сметките си с ПП. Това е отговорът точно сега да се развихри този сигнал".
Това е доказателство, че се употребяват институциите, за да се прикриват предстъпленията, заяви Костадинов. „Макар и късно, някаква форма на справедливост и възмездие има. Ще видим дали Гюров ще успее да защити своята гледна точка в съда".
Когато виждаме престъпление, ние веднага подаваме сигнали, така беше и със скандала с Атанас Атанасов, който се е опитвал да вербува хора за своя лична полза за разузнаването, обясни Костадинов. „Още преди по-малко от 4 месеца ние искахме комисия, която да разследва лицето Атанасов. Тогава ГЕРБ и ДПС бяха против, сега те изведнъж внасят нашето предложение, т.е. те в момента използват положението, в което да разчистват сметките си с ПП-ДБ. Но ние винаги сме показвали, когато има нарушение на законите, но друг е въпросът дали сме имали подкрепа. В момента ПП-ДП се оплакват от това, че в момента вече нямат подкрепата на ДПС".
Вчера Денков каза нещо интересно, че те имали информация, че прокуратурата е отказала да образува досъдебно производство, обясни Костадинов. „Аз вчера зададох въпрос, ние нямаме информация, вие нямате информация. Въпросът е как ПП-ДБ имат тази информация. Не поставя ли чадър прокуратурата над Атанасов в момента и по този начин да го превръща в зависим от Пеевски? Това е риторичен въпрос, разбира се".
Въпросът за кабинет е много простичък, заяви Костадинов. „Ние казахме - има теоретична математическа възможност за съставяне на правителство, което да изключи ГЕРБ и ДПС. Това са 125 мандата, които обединяват всички политически сили. Но, да, ПП-ДБ имат много повече общо с ГЕРБ. Да, имаме разминавания с ПП-ДБ и те имат с нас. Но имаме и нещо, за което нямаме разминавания и сме заявявали в предизборната кампания - че няма да управляваме с ГЕРБ и ДПС."
Над 65% от българските граждани не желаят да приемат еврото, това е изследване официално изследване на Евробарометър и ние точно затова искаме референдум, обясни Костадинов.
Всяко едно от нашите 5 условия може да мине през референдум, категоричен е Костадинов. „Но защо тези, които наричат себе си демократи бягат от най-демократичната форма - референдума."
Ние поставихме тема за размисъл - можем ли да оставим ГЕРБ и ДПС в опозиция? Можем. Искате ли това да се случи ? Да, искаме. Това е нашата протегната ръка, обясни Костадинов.