-
14 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6672
GBP / BGN 2.2309
CHF / BGN 2.0956- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Съдът в Кърджали отряза мераците на мюфтийството
26 Март 2014 | 16:43
/КРОСС/ Окръжният съд в Кърджали отхвърли иска на Главното мюфтийство за собствеността на спортната площадка "Спартак" в града. Делото за този имот веднъж бе спряно със споразумение между общината и главното мюфтийство, но след изтичането на 6-месечния срок то бе възобновено и гледано на 25 февруари т.г. Същия ден вървеше и делото за сградата на историческия музей, която е била медресе.
Според изнесените пред съда данни собственици на терена са били четири физически лица, а не мюсюлманската общност. Парцелът е отчужден за строеж на площадката и е записан в регистрите на Община Кърджали.
Според магистратите исканият от мюфтийството имот не е същият като отчуждения.
Решението на магистратите може да бъде обжалвано пред Апелативния съд в Пловдив. На 8 април в Кърджали ще се гледа делото за историческия музей.