-
09 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6781
GBP / BGN 2.2363
CHF / BGN 2.0833- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Антон Киссе: Има разочарование в делегацията на Кулеба след срещите в България
21 Април 2022 | 10:30
/КРОСС/ Определено има разочарование в делегацията на Дмитро Кулеба след срещите в България. Това заяви Антон Киссе - председател на Асоциацията на българите в Украйна и член на делегацията на Кулеба.
В сряда стана ясно, че на срещата между Кулеба и премиера Кирил Петков Украйна е поискала официално оръжия от България. За такъв разговор разказа самият украински министър, който в сряда се срещна с депутатите в Народното събрание. Темата „оръжия за Украйна” стана причина за остри противоречия както в коалицията, така и между власт и опозиция.
Антон Киссе, който беше гост в „Здравей, България“, е присъствал на срещата между Петков и Кулеба. Относно обсъждането на евентуално предоставяне на военна помощ на Украйна, Киссе посочи: „Когато има индивидуални срещи и когато експертните групи се договорят, тогава ще бъде ясно. На такива срещи не се взимат решения, а се определят основните цели и задачи”.
Украйна не може да отговори на условията, които Русия поставя. Нито един управляващ лидер в света няма да направи крачка, с която да остане в историята като дал от своята територия, каза още той.
Твърдо стоим на позицията, че нашите условия, трябва да бъдат чути. Когато има смърт и се убиват хора, няма аргументи, отбеляза председателят на Асоциацията на българите в Украйна. Нашите войници нямат достатъчно бронежилетки. Майките изпращат синовете си и искат да им дадем, за да отидат на фронта, коментира той. И добави, че определено има разочарование в украинската делегация.
Антон Киссе изрази благодарност към всички българи, които оказват помощ на украинците. Това е голям жест. Разбирам, че в България се живее трудно, често идвам тук. Въпреки това обаче вие ни помагате.