-
24 Юли 2025 | 17:40:46
USD / BGN 1.6679
GBP / BGN 2.2572
CHF / BGN 2.1017
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Петър Курумбашев: „Има такъв народ" предпочитат да са господари на мълчанието

28 Април 2021 | 10:54

/КРОСС/ „Има такъв народ" предпочитат да са господари на мълчанието, очаквах партията да върне мандата, защото с 51 депутати е трудно да се състави правителство. Това заяви в „Тази сутрин" Петър Курумбашев, депутат в 40-о и 41-во Народно събрание от БСП. По думите му има опасност от дълъг период на политическа турбулентност и дори след нови избори да не се състави стабилно правителство. Според него е нормално лидерът на ИТН да поиска да се яви на нови избори и да види дали ще получи по-голямо доверие. „Има такъв народ" предпочитат да са господари на мълчанието. До момента това работи, но е ясно, че този период трябва да приключи и да се излъчат ясни послания. Това важи и за останалите политически партии", каза Курумбашев.
Относно политическата комуникация през социалните мрежи, Курумбашев заяви, че това е лоша практика, защото така посланията достигат само до електората на конкретната партия. Според него трябва да се внимава с квалификациите по адрес на политическите опоненти, защото в един следващ момент може да се окаже, че стават партньори. Курумбашев коментира, че на един евентуален предстоящ вот резултатите няма да бъдат много по-различни. Очаква промените в Изборния кодекс да дадат възможност на повече българи зад граница да гласуват.
Има значение кой ще бъде съдия на мача. Сега изборите ще бъдат проведени от служебен кабинет и МВР няма да може да менажира така процеса в махалата, както го е менажирала досега. През юни ще се види дали ще има нови партии и дали кандидатите за първото място ще се разменят, посочи той. Политикът заяви, че едва ли БСП ще предложат правителство, ако третият мандат отиде при тях.
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
24 Юли 2025 | 17:17
Петър Петров: Мнозинството отхвърли разумни предложения на „Възраждане“, които щяха да подобрят безопасността по пътищата24 Юли 2025 | 17:02
Министър Георгиев: Приетите промени в АПК са важна стъпка срещу бавенето на дела24 Юли 2025 | 15:19
Утре шофьорите да се движат с повишено внимание между 41-и и 42-и км на АМ „Хемус“ в посока Варна поради обрушване на откосиПОЛИТИКА