-
08 Юли 2025 |
USD / BGN 1.6677
GBP / BGN 2.2713
CHF / BGN 2.0909
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Валери Жаблянов: Лявата идея я има и е жива идеята за социалната справедливост

22 Март 2023 | 08:31

/КРОСС/ В предаването „Лице в лице" по бТВ Валери Жаблянов, каза че разликата между БСП и "Левицата" е съществена. „Тя се състои в това, че "Левицата" е демократична и широкоотворена лява платформа. Нещо, което не може да се каже за БСП в последните три години, където се настани един едноличен диктат",
В "Левицата" има политици, участвали и в ръководството на БСП, и в парламента. В листите на "Левицата" има много социалисти, каза Жаблянов.
Искаме да покажем, че лявата идея я има и е жива идеята за социалната справедливост, добави той.
"Актуалните политически различия с БСП са, че "Левицата" няма да подписва с едната ръка разрешение за износ на оръжия за Украйна, а на другия тротоар да обяснява, че е против войната. Левият избирател беше разочарован и това се видя на изборите", обясни Жаблянов.
Той подчерта, че между ГЕРБ-СДС и "Продължаваме промяната - Демократична България" няма съществена разлика, те не са опоненти.
бТВ, „Лице в лице"