-
23 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6652
GBP / BGN 2.2373
CHF / BGN 2.0994- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Анастасия Стойчева: Доближаваме се до рекордни стойности на валежи
05 Септември 2023 | 17:18
/КРОСС/ Доближаваме се до рекордните стойности на валежите, измервани в историята на България. Това заяви в Новините на NOVA синоптикът от НИМХ Анастасия Стойчева, която коментира наводненията по Южното Черноморие.
Тя припомни количествата, паднали през 1951 г. в к.к. „Слънчев ден" - 342 л/кв.м. „Сега най-значителни са в село Кости - 311 л/кв.м и в Граматиково - 245 л/кв.м. Трябва да отбележим, че Югоизточна България е районът, в който се отчитат най-значителните 24-часови валежи. През 1994 г. са регистрирани 463 л/кв.м в Ахтопол за около 23 часа", допълни Стойчева.
"В скоро време вероятно и в най-южните райони на Бургас ще има сигнали за проблеми", каза тя.
"Докъм 18 ч., по време на светлата част от деня, ще има условия за силни валежи. И то все още с интензивност, която би могла да ни притеснява. Но вървим към подобрение, към полунощ би трябвало да се успокои обстановката", обясни синоптикът.